Placeholder image alternative text.

Úvodné kolo amatérskej MMA ligy KSL s rekordným počtom zápasov!

 

Cez víkend sa v Ploštíne odohralo prvé kolo amatérskej MMA ligy KSL, prvý krát pod holým nebom!

Úvodné kolo 9. ročníka KASprof Security ligy netradične odštartovalo v auguste,  čo prekvapivo prilákalo ešte viac začínajúcich zápasníkov zmiešaného bojového umenia. Celkovo sa do súťaže zapojilo 34 účastníkov z 13 slovenských klubov, ktorí zabojovali o prvé cenné body  v piatich váhových kategóriách.

Po prvý krát sa mladší zápasníci predstavili v samostatnej juniorskej kategórií do 66kg, ktorou otvorili úvodné eliminačné zápasy. Prvé miesto si vybojoval Jozef Marhevka (MMA Top Team Košice), ktorý vo finálovom zápase zdolal Samuela Hlatkého. Hoci boli chlapci z rovnakého klubu, v hexagone si nič nedarovali. Na treťom mieste skončil Tomáš Liskovský (Bojovník Strážske).

V seniorskej kategórií do 66kg sa predstavilo sedem zápasníkov. Na bronzovej priečke po vyradení Maroša Horvátha ( MMA Top Team Košice) skončil František Toplanský (ZAO MMA Gym). Druhé miesto obsadil Seva Kosylo (Alfa Gym MMA) po tom, ako rozhodca zdvihol ruku Dávidovi Siničkovi (MMA Team Slovakia Michalovce).

 

Najviac zápasníkov sa prihlásilo do kategórie Welterweight - 77kg. Štrnásť borcov čakali ťažké eliminácie, niektorí absolvovali aj tri zápasy, kým sa prebojovali do samotného finále. Svoje kvality potvrdili zápasníci z košického klubu MMA Top Team. Prvé miesto získal Marek Baran a na druhom mieste skončil Samuel Zelík. Tretie miesto obsadil Igor Lukačovič z Laugaricio Combat Club Trenčín.

V hmotnostnej kategórií do 84kg si to v semifinále medzi sebou rozdali Mykhailo Porkivčak (Bojovník Strážske) a Dominik Gobl (MMA Team Slovakia Michalovce). Zápas ukončil v druhom kole Pokrivčak na TKO (triangel). Vo finále ho čakal Ladislav Kekési (Strongman club Vyškovce nad Ipľom), ale ani ten na neho nestačil a Pokrivčak si cez TKO pripísal zlaté víťazstvo.

 

 

Finálový zápas v kategórií do 93kg sa odohral medzi Dominikom Drapáčom (MMA Team Slovakia Michalovce)Miroslavom Sajkom (MMA Top Team Košice). V prvom kole nabodoval Sajko, v druhom však lepšiu aktivitu vyvinul Drapáč, ktorý svojmu súperovi uštedril gilotínu.

Tvrdé údery padali v ťažkej váhe. V semifinále zvíťazil na body Martin Szilagy (MMA Top Team Košice) nad Matúšom Šestákom z Progressive Gymu. Vo finále ho čakal Norbert Pepich (ZAO MMA Gym). Prvé a druhé kolo boli vyrovnané a tak prišlo na rad extra kolo, v ktorom sa rozhodlo. Tesne na body zvíťazil nakoniec Martin Szilagy.

Zlatým klincom programu bol SUPER FIGHT v podaní aktuálneho držiteľa opasku KSL do 93kg Matyasa Viszlaya (MMA Top Team Košice) a Rastislavom Levickým (Wolf Pride Gym Žilina / Progressive Gym).  Od prvého úderu gongu to chalani v hexagone rozbehli a bolo sa naozaj na čo pozerať. Dynamický zápas v druhom kole ukončil Viszlay knokautom.

 

„Podľa dátumu a skúsenosti som počítal do 15 pretekárov milo má však prekvapil počet 34 fighterov z celého Slovenska. Najväčší počet zápasníkov bol v kategórii do 77kg a sledoval som množstvo vyrovnaných zápasov ktoré sa rozhodovali na body. Niektorí borci na víťazstvo absolvovali až 4 víťazne zápasy za sebou, čo je pre amatérskych fighterov veľká škola a takýto turnaj ich vie posunúť poriadne dopredu. Mikulášska pohoda nesklamala počasie sa podarilo a cely turnaj hodnotím veľmi pozitívne“, zhodnotil akciu hlavný organizátor KSL Peter Kasan.

Prvé kola sa tradične organizovali na Orave v obci Rabča v septembri už niekoľko rokov. Vyzerá to tak, že táto zmena celej akcií len prospela. Uvidíme KSL ešte na Liptove? „Bolo by pekne začínať sezónu aj budúci rok v Liptovskom Mikuláši“, prezradil Kasan. „Na záver chcem sa poďakovať celému organizačnému tí mu a prezidentovi silných mužov Vladovi Batikovi za skvelú akciu“.

Druhé kolo KSL sa presunie 5. októbra na východ Slovenska do Bardejova, kde zápasníci budú mať šancu získať ďalšie cenné body na ceste za vysnívaným titulovým opaskom.