Placeholder image alternative text.

Ukrajinec vstal a navždy sa zapísal do histórie !

Ukrajinský profi boxer Vasilij Lomačenko zvíťazil v súboji o titul organizácie WBA v ľahkej váhe nad Jorgem Linaresom z Venezuely technickým knokautom v desiatom kole. Vo vyrovnanom súboji sa ocitol na zemi ako prvý Lomačenko v šiestom kole z dvanástich vypísaných.

 

Ukrajinec sa však dokázal pozviechať a v desiatom kole to Linaresovi vrátil aj s úrokmi, keď ho poslal na zem tvrdým úderom na telo. Hoci sa Venezuelčan dokázal postaviť v poslednej sekunde počítania, ringový rozhodca Ricky Gonzalez ukončil zápas.

Dvojnásobný olympijský šampión Lomačenko (11-1, 9 KO), ktorý v profiringu zatiaľ absolvoval len dvanásť súbojov, je držiteľ už troch titulov. Najčerstvejším víťazstvom sa zapísal do histórie ako boxer, ktorému stačilo na zisk titulov v troch hmotnostných kategóriách najmenej zápasov. V minulosti vlastnil opasky v perovej aj superperovej divízii. 

"Nachystal som sa na majstrovské kolá (10, 11, 12, pozn.). Ďakujem Linaresovi za ďalšiu lekciu, ktorú som sa naučil. Linares je skvelý šampión a predstavenie sa muselo páčiť všetkým fanúšikom."

Pre Linaresa (44-4, 27 KO) to bola prvá prehra od roku 2012. "Duel začínal byť riadne zaujímavý. Bolo to veľmi vyrovnané, ale prekvapil ma úderom na telo. Chcel som pokračovať, no arbiter ukončil zápas," povedal Linares pre agentúru AP. Fanúšikovia si do budúcnosti želajú stretnutie Lomačenka s Američanom Mikeym Garciom, na ktorého čaká júlová unifikácia titulov WBC a IBF v ľahkej váhe proti krajanovi Robertovi Easterovi. 

ľahká váha v New Yorku (USA):
Vasilij Lomačenko (Ukr.) - Jorge Linares (Ven.) TKO (10/12, 2:08 min) - Lomačenko získal titul WBA


ZDROJ: TASR