Placeholder image alternative text.

Tragická smrť boxeristu a trénera otriasla slovenským boxom

 

K tragickej udalosti došlo okolo polnoci uplynulý víkend zo soboty na nedeľu v bytovke na Sibírskej ulici v Michalovciach. Známy boxer Peter Kosar (45) zomrel po bodnutí nožom priamo do srdca.

„Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach po vykonaní potrebných procesných úkonov, na základe výsledkov pitvy, a po dôkladnom vyhodnotení všetkých dôkazových materiálov, z obzvlášť závažného zločinu vraždy v pondelok obvinil 44-ročnú Zuzanu z Michaloviec," informovala v utorok košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Peter si po zásahu do srdca ešte sám privolal pomoc, tá mala však problém dostať sa do zamknutého bytu. Do michalovskej nemocnice ho previezli už vo vážnom stave. Napriek okamžitému operačnému zákroku zraneniam podľahol. 

V tejto chvíli nie je jasné, čo presne v osudnú noc za dverami panelákového bytu odohralo, ale blízki priatelia tvrdia, že v manželstve úspešného boxera panovala dlhodobá kríza. Peter s manželkou Zuzanou boli v rozvodovom konaní. Pár spoločne vychovával jedného syna v školskom veku, o toho sa ale vraj staral hlavne Peter.

Peter Kosar bol úspešný tréner, ktorý úzko spolupracoval aj s najlepším profi boxerom na Slovensku a Česku s Martinom Parlagi. Pripravoval ho aj na veľký zápas proti výberu Kuby, ktorý sa konal pred dvoma rokmi v pražskej Lucerne.

 

ZDROJ: Archív. Na fotke zľava Peter Kosar a Martin Parlagi

Medzinárodný kondičný tréner Peter Kosar mal úspechy u mnohých profesionálnych športovcov, pýšil sa certifikátom medzinárodného boxerského trénera a rozhodcu Slovenskej boxerskej federácie.

Posledná rozlúčka so zosnulým je dnes 1.8.2019 o 13:00 hodine v Dome smútku v Michalovciach.