Placeholder image alternative text.

To je koniec! Michael Bisping oznámil odchod do športového dôchodku!

Bývalý middleweight majster, víťaz  The Ultimate Fighter, neuveriteľná značka sveta MMA - Michael Bisping (30-9) ukončil športovú kariéru. Brit povedal verejnosti o svojom rozhodnutí v podcastu "Believe You Me" , kde boli hlavným dôvodom rozhodnutia zdravotné problémy.

Bispinga ešte nedávno tipovali ako budúceho súpera Luka Rockholda, s ktorým mal mať tretí zápas v kariére, ale teraz už vieme, že k nemu nikdy nedojde:

„To už nie je nič dôležité. Čo by som mal ešte urobiť? Vyhral som titulový opasok, mal som mnoho víťazstiev UFC. Dosiahol som všetko, čo som chcel.

Prečo by som mal ešte ďalej pokračovať? Užil som si moju kariéru, otvoril som si mnoho dverí. Musíš vedieť, kedy máš odísť. Mám práve 40 rokov a nadišiel ten čas povedač zbohom. 

Bola to dlhá cesta. V 2003 roku som začal trénovať. 15 rokov som profi zápasnikom MMA. 12 alebo 13 rokov som strávil vo svetovej organizícií– v UFC. Nedá sa to robiť navždy. Fakt som to robil už príliš dlho. Mám problémy s okom od zápasu s Vitorem Belfortem, akoby to nestačilo po súboji s Kelvinem Gastelumem som začal mať problémy aj s mojim zdravým okom, ale nikomu som to nehovoril.

Musím povedať STOP.”