Placeholder image alternative text.

Thurman chce poslať Pacquaia do dôchodku!

 

Celý boxerský svet sa teší na ďalší trhák. Američan Keith Thurman (29-0, 22 KO) sa dočkal svojho veľkého zápasu! 20. júla sa v MGM Grand v Las Vegas stretne s legendárnym Filipíncom Mannym Pacquiaom (61-7-2, 39 KO). V hre bude titul šampióna federácie WBA vo welterovej váhe. 

O desať rokov mladší Keith Thurman sa pýši tutlom Super-šampióna WBA, ktorý získal proti krajanovi Dannymu García. Od tej doby stihol jeden, jediný duel -  v ťažkej a vyrovnanej bitke porazil tento rok v januári Josesita Lopeza 2-0 na body.

A teraz má pred sebou súboj so živou legendou boxu. "Viem, že som proti Lopezovi nepredviedol ideálny výkon, ale neboxoval som 22 mesiacov. Toto bude však iný príbeh," usmieval sa Thurman sebavedome pred novinármi.

"Vždy som chcel bojovať s veľkými menami tohto športu. Chcel som Floyda Mayweathera, chcel som Mannyho Pacquia. Floyd je preč. Pacquiao je tu, chce túto výzvu, ja som mu vďačný, že chce zdieľať ring so mnou, ale tí, ktorí sledujú box a rozumejú mu, vedia, že časy sa menia, "rozbiehal sa ...

"Verím, že box prišiel do novej éry. Pozrite sa na ťažkú ​​váhu, Kličkovci sú tiež preč. Kráľ welterovej váhy Floyd Mayweather tiež. Pacquaio je tu, ale aj on zmizne. Nemali by ste si tento duel nechať ujsť, pretože to bude posledný zápas jeho kariéry. Pošlem ho za Floydom do dôchodku, urobím mu to isté, čo on urobil Oscarovi de la Hoyovi," pritvrdil.

Pacquaio sedel na svojom mieste s okuliarmi na očiach a striedal pokojný výraz so svojim nevinným úsmevom.

"Som v tomto športe cez dve desaťročia (24 rokov), nikdy som sa nikoho nebál. A nemám dôvod sa báť ani teraz. Som z tohto zápasu skutočne nadšený, "vyhlásil" Pacman ".