Placeholder image alternative text.

Slovenská boxerská federácia smeruje na dno!

Jeho dcéra nedávno získala už tretí titul majsterky Európy v starom doraste. Jessica Triebeľová z Oravy sa dokonca nominovala aj na Majstrovstvá sveta a Mládežnícke Olympíjske hry v Buenos Aires. Na uvítacej tlačovke však Peter Triebeľ poukázal na skutočnú situáciu v Slovenskej boxerskej federácií.

Úspech trojnásobného titulu Majsterky Európy si museli poctivo vydrať v telocvični. Otec a tréner Jessici Triebeľovej hovorí o súčasnej situácii v Slovenskej boxerskej federácii

"Slušne sme ich žiadali, aby nám boli nápomocní v príprave pre Jessicu na ME v Taliansku, z ich strany sme sa dočkali iba zastrašovania právnikmi, od ktorých sme dostali aj pár dopisov – aby sme držali hubu a krok, namiesto ochoty vyjsť Jessice v ústrety, samozrejme že takéto zastrašovanie je nonsens a nemajú nič spoločné so športom a fair play.... je hotová tragédia, že prezident SBF Tomáš Kovács a reprezentačný tréner Pavol Hlavačka na nás posielajú právnikov a šéf NŠC z Bratislavy príde k nám do Klina hľadať spoluprácu a riešiť problémy". 

Jessica Triebeľová - trojnásobná Majsterka Európy

 

Keď pomoc neprišla zo zväzu, Peter Triebeľ si musel pomocť sám.


"Takto sme si nútení sami sponzorovať a pomôcť - na sparingy sme si pozvali športovcov namiesto Slovenska až zo Švédska a Estónska keďže naše požiadavky SBF ignoruje. Tu by malo zvážiť aj Ministerstvo školstva či peniaze, ktoré idú SBF majú vôbec opodstatnenie a idú správnym smerom. Je viditeľné, aká je ochota zástupcu športovcov Radoslava Kotlára, ktorý má športovcom napomáhať , ochraňovať. Stále nepochopil svoju funkciu - ochota v príprave najúspešnejšej 2 násobnej boxerky z ME Turecka 2016 a Bulharska 2017 - je totiž nulová... k tomu sa jedná aj o kvalifikáciu na OH v Argentíne 2018 , kde sa nominovala a bude reprezentovať Slovensko".

 

Je to skutočná tragédia

"Toto je skutočná tragédia pre SBF, kde odbornosť ide bokom a títo ľudia riadia SBF, ktorí sú akože dosadzovaných účelovo. Takýmto prístupom všetko nasvedčuje, že Jessica je nočná mora pre vedenie SBF a tu nenávisť, nie že len smerujú na moju osobu, ale aj na Jessicu. Takto musíme bojovať na viacerých frontoch a túto neschopnosť SBF si musíme zatiaľ suplovať a vyrovnávať sami. Jessica išla pred ME na tréningový camp do Talianska, o ktorom nás SBF nemala záujem informovať... alebo chcela až po skončení termínu prihlásenia?!"


Celé Vedenie SBF do jedného sa nachádza v nezavidiahodnej a ťažkej pozícii v ich celej histórií kde behajú ako splašené potkany v jednej miestnosti a nevedia nájsť východisko. Kde neomohla federácia, pomohli iní. Máme prísľub, že 4 ročník Medzinárodného turnaja v Kline sa bude konať pod záštitou SOV a NŠC a to hovorí za všetko", dodal Peter Triebeľ. 

 

Video z tlačovej konferenci SOV, kde sa Peter Triebeľ vyjadril k súčasnej situácií si môžete pozrieť TU: https://www.facebook.com/slovenskyolympijskytim/videos/1845318448846791/UzpfSTE4MDUyMjcwNjMwMzQzMjE6MjA1NTg1MTY4MTMwNTE5MA/