Placeholder image alternative text.

Robert Whittaker chce revanš s Israelom Adesanyom!

 

Už bývalý šampión welterovej váhy UFC, Robert Wittaker (20-5) na tlačovej konferencii po gala UFC 243 podal svoju výpoveď po prehre s Israleom Adesanyom (18-0), s ktorým prehral na TKO v druhom kole.

Bola to prvá prehra Austrálčana od roku 2014, ale ako zdôrazňuje, v oktagone cítil, že dokáže poraziť Adesanya, a dúfa, že jedného dňa sa mu podarí získať titul späť:

„Jedného dňa by som sa s ním rád stretol. Myslím, že ho dokážem poraziť. To, čo sa stalo, bolo sklamaním, pretože som mal pocit, že ho dokážem poraziť a že som na to mal zručnosti. Ale nakoniec on dostal mňa“.

Whittaker v klietke nebojoval od júna 2018, od zápasu  s Yoel Romero, teraz oznámil, že bude oveľa aktívnejším zápasníkom.

„Neplánoval som také dlhé prestávky. . Boli to zranenia a choroby, ktoré mi bránili v tom, aby som vystupoval v klietke.

Ale vďaka Bohu, že po tomto zápase nie som zranený. Som úplne v poriadku. Som v poriadku. Vrátim sa domov, uvidím svoju rodinu, vrátim sa na tréning, urobím prípravu a za pár mesiacov sa vrátim do boja. Toto je moja prvá porážka v tejto divízii. Verte mi, že sa nikam nechystám. “