Placeholder image alternative text.

POZNÁME MENÁ NOVÝCH MAJITEĽOV OPASKOV KSL!

 

Sobota 30. marca patrila finále amatérskej ligy KSL, ktorá sa konala v kultúrnom dome vo Vavrečke.  Po troch kolách KSL, ktoré sa konali v Rabči, Bardejove a v Dobšinej, zápasníci s najlepším bodovým umiestnením dostali šancu vo finále zabojovať o titulové opasky KSL Champion pre sezónu 2018/2019.

V kategórií do 66kg obhajoval svoj titul Goran Veskov z Laugaricio Comba Club Trenčín, ktorého do súboja vyzval mladší Matúš Mydlo z Bojovníka Strážske. Zápasníci si od prvého úderu gongu nič nedarovali. V hexagone dali do zápasu všetko, na body však zvíťazil a svoj titul obhájil Goran Veskov.

Svoj titul obhajoval v kategórií do 77kg aj Tomáš Cigánik z Gladiatros Team Partizánske. Opasok sa mu pokúsil zobrať Erik Puzder zo Still Strom CLub Bardejov . Aj v tomto prípade opasok ostal u svojho pôvodného majiteľa, keď v druhom kole Cigánik uštedril Puzderovi TKO.

 

 

Meno nového šampióna KSL sme spoznali vo váhe do 84kg. Tu postúpili s najväčším počtom bodov Ján Gogora z Gladiators Team Partizánske  a Adrián Špiner z H2Security Dobšiná. Do zápasu aktívnejšie vstúpil Gogora, prvé kolo nabodoval na svoju stranu. V druhom kole sa do výhodnej pozície dostal Špiner a ukončil zápas na TKO. Opasok tak putoval do Dobšinej.

 

 

V poloťažkej váhe do 93kg sa zoči voči stretli dvaja Východniari Matyas Viszlay z Top teamu Košice  Alexander Aboši z MMA Psycho Team Košice. V úvodnom kole prevažoval nad svojim súperom Aboši, v druhom kole už prebral vedenie Viszlay a po peknej akcii ukončil zápas na TKO.

Najlepším a azda najkratším zápasom bol súboj ťažkých váh  -  debutanta Radovana Gonšenicu z domáceho klubu KASprof Security bul team Orava a Rastislava Kvočku zo Zvolena. Zápas trval len pár sekúnd. Najprv peknú akciu ukázal Kvočka, keď strhol svojho súpera na zem. Potom sa ale dostali do stoja a Gonšenica alias „Gogo“ zasypal kvočku údermi a rozhodca zápas ukončil.

„Rado ukázal svoje srde, keďže o svojom zápase sa dozvedel len deň predtým. Pricestoval z Ostravy a do zápasu dal všetko“, povedal organizátor Peter Kasan. Gonšenica totiž nastúpil namiesto Mariána Liptáka, ktorý pre zdravotné problémy nenastúpil. Zjavne sa to „Gogovi“ oplatilo, keďže získal titulový opasok hneď vo svojom debutovom zápase.