Placeholder image alternative text.

Poznáme finálové dvojice, ktoré zabojujú o titulový opasok KSL!

 

Po záverečnom kole KSL, ktoré sa konalo 2. februára v Dobšinej je definitívne rozhodnuté, kto zabojuje o titulové opasky medzinárodnej KASprof Security ligy.

SL dopisuje už svoje ôsme pokračovanie, záverečnú bodku za týmto ročníkom napíše finálový večer, kde spoznáme nových šampiónov pre sezónu 2018/2019. Podujatie sa bude konať 30. marca 2019 vo Vavrečke spolu s Majstrovstvami Slovenska v pretláčaní rukou, keďže armwrestling je už neoddeliteľnou súčasťou ligy.

 

V kategórií do 66kg je minuloročným držiteľom opasku Goran Veskov z LCC Trenčín. Jeho vyzývateľom bude nováčik ligy Matúš Mydlo z klubu Bojovník Strážske. Matúš preukázal svoje schopnosti vo všetkých troch kolách, kde sa stal dva krát víťazom a raz sa umiestnil na druhej priečke. S celkovým počtom 28 bodov sa tak prebojoval na čelo tabuľky a vo finále sa pokúsi zobrať opasok staršiemu Goranov Veskovovi.

 

Nabitá váhovka do 77kg spoznala po treťom kole najlepšieho zápasníka sezóny. Stal sa ním Erik Puzder zo Still Fight Storm Club Bardejov. Hoci mal rovnaký počet bodov ako Filip Horváth z Gladiators Team, v tomto prípade rozhodla účasť na jednotlivých kolách. Kým sa Puzder zúčastnil každého kola, Horváth len dvoch. Erik vyzve do súboja aktuálneho šampióna ligy, ktorým je Tomáš Cigánik z Gladiators Team Partizánske.

 

Nového šampióna spoznáme vo váhovej kategórií do 84kg. Minulý rok svoj titul obhájil Adam Nagy z MMA Psycho Teamu Košice, takže priestor dostávajú nový zápasníci. Keďže boli v kategórií s rovnakým počtom bodov až traja zápasníci, opäť rozhodovala účasť na jednotlivých kollách. Prvým postupujúcim je Adrián Špiner z H2Security, ktorý sa ligy zúčastnil 2x, podobne ako Ján Gogora z Gladiators Team Partizánske. Finále uniklo o vlások Marcelovi Pristachovi, ktorý na sa v hexagone na KSL predstavil len na prvom kole v Rabči.

 

 

Rovnako nového majiteľa opasku spoznáme aj v kategórií do 93kg. Na Noci Bojov 8 svoje kvality potvrdil Lukáš Garlík z Wolf Pride Gym Žilina, ktorý získal opasok do svojich rúk druhý krát po porážke Milana Jančárika z Fight Division Malacky. Finálová dvojica ktorá vznikla po záverečnom kole KSL sa v ringu predstaví zastúpenie Východu - Dominik Drapáč z MMA Team Slovakia Michalovce vs. Matyas Vizslay z MMA Top Team Košice.

V ťažkej váhe do 120kg sa momentálne z titulu teší Marián Lipták z BM Boxing Club. Do súboja o titulový opasok ho vyzve Rastislav Kvočka zo Zvolena. Uvidíme, či sa titul podarí obhájiť Liptákovi, alebo poputuje k novému majtieľovi.

 

 

Nových šampiónov spoznáme vo FINÁLE 30.marca 2019, v Kultúrnom dome vo Vavrečke, kde sa budú súčasne konať Majstrovstvá Slovenska v pretláčaní rukou.