Placeholder image alternative text.

Polovica zápasníkov MMA fičí na marihuanne!

 

Americký denník The Athletic, vyspovedal 170 profesionálnych MMA zápasníkov na tému marihuana. Koľkí holdujú tejto ľahkej droge? 

Až neuveriteľných 46  %  z opýtaných bojovníkov zo sveta MMA uviedlo, že marihuanu v súčasnosti užíva pre regeneračné či rekreačné účely. 

"Myslím, že sú to celkom presné čísla. Nemáme oficiálny zoznam, ale z osobných rozhovorov a rôznych diskusií sa s týmto dá súhlasiť. Ide vlastne o tému číslo jedna, na ktorú sa ma pýtajú, "

povedal Jeff Novitzky, viceprezident prestížnej ligy UFC, kde má navyše na starosti antidopingový program. 

Marihuana je v niektorých štátoch USA legálna. Môžu ju legálne užívať aj bojovníci - ako MMA, tak boxeri - avšak v určitom odstupe od svojich zápasov.

A za druhé - v športovom svete je stále rozšírenejšie užívanie tvz. CBD produktov.

Tento kanabidiol je druhou najrozsiahlejšou látkou v konope hneď po THC, na rozdiel od neho ale nie je návykový. Vďaka tomu ho pred dvoma rokmi vyradila Medzinárodná antidopingová agentúra WADA zo zoznamu zakázaných látok (narozdiel od THC).

CBD, ktoré užíva napríklad aj legendárny golfista Tiger Woods, má výrazné liečebné účinky, keďže chráni nervové bunky proti nedostatku kyslíka a rôznym jedom.

Dokonca aj UFC už financuje výskum CBD, aby sa toho o tejto látke vedelo čo najviac. Stále ide totiž o chemickú zložku konope, ktorá sa intenzívne testuje ešte len posledných päť rokov .