Placeholder image alternative text.

KSL s novinkami: ďalšie netradičné spojenie!

 

Na jeseň tradične štartuje na Slovensku amatérska liga KSL, kde začínajú svoju cestu mladí šampióni. Tento krát však odštartuje prvé kolo o niečo skôr. Aké zmeny prinesie so sebou deviate pokračovanie nám prezradil hlavný organizátor ligy Peter Kasan.

KSL napíše tento rok už svoj 9. ročník amatérskej MMA ligy. Nastali v lige nejaké zmeny?

V lige nastalo niekoľko zmien. Vraciame sa k pôvodnej minutáži 2x2 minúty plus extra kolo v prípade remízy. Fighteri absolvujú na víťazstvo v kole niekedy 3-4 zápasy, jedná sa o amatérov a systém 3x3 bol na pretekárov až príliš.

Ďalej pripravujeme juniorské kategórie, už sa nestane že vo váhovej kategórii pôjde 16 ročný zápasník proti 30 ročnému, v prípade že budú aspoň dvaja juniori vo váhovej kategórii pôjdu proti sebe.

Ďalšia veľkou zmenou je, že na každom kole uvidíme niekoľko zápasov amatérov, ale aj profi mimo súťaže a pravidiel KSL, takže diváci sa majú načo tešiť!  Toto sú najpodstatnejšie zmeny, ktoré verím prispejú k popularite najstaršej a najťažšej pyramídovej amatérskej MMA ligy na Slovensku.

Prečo sa prvý ročník presunul práve do Liptovského Mikuláša? Tradičné miesto bolo doteraz v obci Rabča v septembri.

Cieľom KSL je robiť osvetu MMA, sústredíme sa na mladých začínajúcich zápasníkov a našimi súťažiam ich posúvame dopredu. Preto je dôležité meniť miesta súťaži, nie každý má finančne prostriedky aby mohol cestovať a preto sa snažíme meniť miesta a hľadať nové talenty. Túto sezónu sme urobili ďalší krok ku propagácii MMA, tým že sme sa spojili so „Silnými mužmi“ a tak okrem armwrestlingu a MMA budete môcť vidieť na jednom mieste aj súťaž strongmanov. 1 kolo začne netradične v auguste, očakávame tisícky divákov.

 

Na fotke: zľava prezident Silných mužov Vladimír Batik, primátor mesta Liptovský Mikuláš Ján Blchač a manažér Slovenskej asociácie pretláčania rukou a zakladateľ KASprof Security MMA Ligy Peter Kasan

Pokračuje aj naďalej spolupráca s SAPR? Ako sa tento projekt osvedčil, či už medzi organizáciami, alebo u verejnosti?

Samozrejme spolupráca zo SAPR pokračuje, je to veľmi zmysluplná spolupráca a športy to posúva dopredu, dokonca sme zaznamenali armwrestlerov ktorý uvažujú o MMA.

Tento rok sa nekonala NOC BOJOV, kde sa zápasilo o opasky šampiónov ligy, ale len finále KSL spolu s Majstrovstvami Slovenska v pretláčaní rukou. Uvidia fanúšikovia ešte niekedy túto gala show?

Noc bojov je môj srdcový projekt. Je tu už 8 rokov a samozrejme dočkáme sa aj Noci bojov 9 a to určite v roku 2020. Aktuálne rokujeme s partnermi o mieste kde ju zorganizujeme. Víťazi KSL sa môžu tešiť, budú opäť bojovať o opasky na tomto špičkovom gala večeri.