Placeholder image alternative text.

Otec trojnásobnej Majsterky Európy v boxe: Tomi Kid Kovács odstúp z funkcie prezidenta SBF!

Peter Triebeľ verejne vyjadruje svoju nespokojnosť s fungovaním Slovenskej boxerskej federácie už dlhší čas. Teraz mu však došla trpezlivosť. Okrem ignorácie jeho dcéry, trojnásobnej majsterky Európy, ktorej doteraz nikto z vedenia ani len nepogratuloval, sabotujú aj turnaj, ktorý organizuje už 4 roky.

Medzinárodný turnaj pod organizačnou rukou Petra Triebľa, Slovakia Boxing Cup, ktorý sa každoročne koná v júni, získal už svoju tadíciu. Zúčastňujú sa ho štáty z celého sveta, minulý rok sa v ringu predstavilo okolo 350 boxerov z 20 krajín. Hoci už ide o 4. pokračovanie turnaja, Slovenská boxerská federácia ho odmietla zapísať do športového kalendára a dokonca ešte v ten istý dátum organizuje Majstrovstvá Slovenska. Úmysel, alebo náhoda?

"Tu treba podotknúť, že záštitu na turnaj zobral SOV a NŠC... a SBF nie, čo je nepochopiteľné. V tom istom dátume úmyselne dali MS žiakov, veľmi zaujímavý scenár. Tu musí vstúpiť aj ministerstvo školstva a urobiť poriadok, keďže SBF čerpá peniaze zo štátneho rozpočtu ktoré nevedia zmysluplne využiť pre rast boxerov a hľadajú iba osobné záujmy , ministerstvo školstva sa musí vážne touto problematikou zaoberať keďže väčšina peňazí ide do SBF a sú využívané neodborne a to je najväčší problém aby naši boxeri začali prinášať radosť fanúšikom na stupňoch výrazov !!! 5 OH žiaden účastník a nikoho to netrápi, Tu sa ukazuje ich arogancia a neschopnosť v celej nahote. Kovács je Hanba SBF najhorší prezident histórie kde napr. 3 násobnej Majsterke Európy stále nezabezpečil svoj športový dres, ktorým by vzorne reprezentovala Slovensko".

 

 

Peter Triebeľ vyjadril svoj názor na sociálnej sieti:

Demisia prezidenta SBF Kovácsa, ktorý dehonestuje SBF a po fiasku na ME v Rumunsku a ME v Taliansku je nevyhnutná, keďže to bol ďalší totálny prepadák pre SBF! Nezískali žiadnu medailu ani licenciu na MS v Maďarsku a OH Argentíne, čiže musí urobiť sebareflexiu a podať demisiu, ináč tu už nepomôžu nič ! Jessica sa kvalifikovala ako jediná vo svojej váhe zo 750 miliónovej Európy aj napriek Kovácsovym a Hlavačkovým rôznym bojkotom a intrigám", vyzýva Triebeľ Tomáša Kovácsa.

Nedávno sa prevalila aj kauza o neúspešnej Medzinárodnej lige v Bratislave, kde organizácia nebola absolúte zvládnutá. "Demisia Kováča je nevyhnutná pre nový reštart SBF a upokojenie hnutia vo vnútri SBF ! Prečo musia tento cirkus trpieť nádejní boxeri a do kedy ? Ako počúvam a čítam 1 liga v Bratislave bola ďalším fiaskom pre Kováča, Hlaváčkovcov a SBF, kde chceli ukázať ramená účasťou aj neboxerov a zahraničných klubov a skončilo to porušením všetkých možných pravidiel AIBA, kde sa boxovalo namiesto 3x3 min 2x2 min. Niektorí radšej išli o 2 hod ráno domov". 

Výsledkom je jednoznačne poškodenie na strane športovcov, ktorí stoja pred ťažkou voľbou... Zúčastniť sa Majstrovstiev Slovenska z povinnosti, alebo jedného z najväčších medzinárodných turnajov v Európe kde majú možnosť stretnúť sa medzi štyrmi povrazmi so zahraničnými boxermi zo Srí Lanky, Cypru, Uzbekistanu, Kazachstanu, Mongolska a ďalších krajín?