Placeholder image alternative text.

Organizátori Noci bojov, KSL, a SNLP totálne prekopali úvod sezóny!

Noc bojov a jej ôsme pokračovanie bolo naplánované na 12.októbra v oravskej obci Rabča. Zrazu však prišiel organizátor s prekvapujúcou informáciou! Peter Kasan stojí za medzinárodnou MMA Ligou KSL a tiež gala šou bojových športov NOC BOJOV. Teraz pravdepodobne zaskočí viacerých fanúšikov! Pôvodne bolo 1. kolo KSL naplánované na 15. septembra a gala Noc bojov na 12. októbra. Organizátori však oznámili, že tieto dva dátumy sa rušia! Opýtali sme sa ich teda na vysvetlenie.

Prečo ste sa rozhodli zmeniť dátumy udalostí KSL a NOC BJOV?

Zhodli sme sa, že tento rok zaradíme do programu európsku súťaž v armwrestlingu, ktorá je zaradená do 1. kola Slovenského pohára a volá sa International Slovakia Cup. Pôvodne sme to chceli spraviť v Bratislave, s tým, že to bude spojené aj s prvým kolom KSL v polke septembra. Noc Bojov mala nasledovať až o mesiac neskôr. Po viacerých diskusiách s celým organizačným tímom sme sa rozhodli uskutočniť všetky akcie v jeden dátum a tým je sobota 13. októbra v športovej hale v Rabči.

 

 

Ako teda bude vyzerať tento športový deň?

Dopoludnie odštartuje KSL a International Slovakia Cup v pretláčaní rukou. Všetci účastníci ligy automaticky získajú vstup zdarma na večernú gala, kde bude okrem profi zápasov v K1, MMA, či thajskom boxe prebiehať aj finále KSL o titulový opasok. Takže to bude pre začínajúcich športovcov dobrá motivácia a v hexagone sa môžu pozrieť aj na zápasníkov, ktorým sa už podarilo nominovať do finále a možno to budú ich súperi na budúci rok.

Čo to bude znamenať pre oko diváka?

Pod jednou strechou teda nebude už len liga MMA a Armwrestingu, teraz pribudol aj medzinárodný pohár v pretláčaní rukou a zlatým klincom bude gala večer bojových športov. Diváci sa majú tak na čo celý deň pozerať. Bude to skutočný športový sviatok počas celého dňa.

 

Na túto zmenu sme sa opýtali aj viceprezidenta Slovenskej asociácie pretláčania rukou Ľubomíra Jagnešáka.

 

Ako vnímate nové spojenie prestížnej gala show NOC BOJOV a súťaží KSL a 1.SNLP?

Prvé kolo KSL a SNLP bývalo tradične každý rok v Rabči, chceli sme ho dať do Bratislavy, ale nakoniec sa situácia vyvinula tak, že liga ostáva na Orave. Teším sa, že sa bude konať v mojej rodnej obci Rabči. Opäť prídu športovci z celého Slovenska, ktorí sa vzájomne môžu podporiť a stráviť tento športový deň s vyvrcholením gala večera. Toto spojenie bude nové aj pre nás, ale organizačne urobíme všetko preto, aby boli športovci aj diváci spokojní.

 

 

Na noci bojov sa už pravidelne zaradila do programu aj kulturistika. Môžeme ju očakávať aj tento rok, keď bude už program bohatý na športy od skorého rána?

Kulturistika už neodmysliteľne patrí k Noci Bojov. Ako každý rok určite prídu zaujímaví hostia a tým, že je v jeseni kulturistická sezóna, budeme mať tých najlepších športovcov vo výborných formách. Diváci sa budú mať naozaj na čo pozerať. Na konkrétne mená je však ešte zavčasu. Čo by ste na záver odkázali fanúšikom? Rád by som pozval všetkých nadšencov, kto bude mať čas a chuť vyžiť sa kultúrne a športovo v sobotu 13. októbra, osobne sa veľmi teším, bude sa na čo pozerať!