Placeholder image alternative text.

Nikto nechcel s ňou zápasiť, teraz je šampiónkou!

 

V zápase večera gala UFC on ESPN+15 v Shenzhene Weili Zhang (20-1) expresne sknokautovala Jessicu Andrade (20-7). Rovnako, ako prvá v histórii čínskej MMA, siahla po opasku najdôležitejšej organizácie na svete. Kto bude čeliť Číňanke pri prvej obhajobe? Existuje niekoľko možností.

Vzhľadom na to, že Zhang rýchlo vyhrala opasok, neobmedzujeme sa len na samotný šampionát, ale na celé dobrodružstvo čínskej zápasníčky v UFC. Zhang debutovala v americkej organizácii začiatkom augusta 2018. O rok neskôr je držiteľkou titulu šampionátu.

Zhang podpísaal zmluvu s UFC minulý rok v máji. Dovtedy sa čínska zápasníčka ukázaal ako veľmi všestranná. Venovala sa sandu, Shuai Jiao (čínskej odrode) a brazílskemu jiu jitsu, aby sa konečne dostala aj kMMA. Profesionálny debut bol neúspešný, ale neskôr to bolo už len lepšie. Zhang vyhrala 16 zápasov, z ktorých 15 skončilo predčasne. Zúčastnila sa aj na majstrovstvách v čínskej organizácii Kunlun Fight a v Južnej Kórei Top FC.

Všetko smerovalo k tomu, že tento talent si nakoniec všimla aj UFC a 4. augusta debutovala v UFC 227 v Los Angeles. Tam porazila Danielu Taylor (10-5) na body. V nasledujúcom zápase 24. novembra mala príležitosť bojovať pred svojím vlastným publikom na gala večeri UFC Fight Night 141 v Pekingu. V prvom kole vtedy dala dole Jessicu Aguillar (20-8). Na čelo vo svojej divízi sa dostala po výhre s Teciou Torres.

Jediný kto sa rozhodol postaviť Číňanke bola práve Jessica Andrade: 

„Weili mi dnes povedala, že chce bojovať čo najviac, čo sa mi naozaj páči. Môžem vám povedať, čo viedlo k boju s Jessicou Andradeovou, nikto nechcel bojovať proti Weili Zhang. Nikto s ňou nechcel bojovať a teraz je šampiónkou. Takže ak chcete získať opasok, musíte s ňou bojovať, " povedal Dana White. 

Jednou zo zápasníčok, ktoré sa nezaujímali o súboj s Číňankou, bola ... Joanna Jędrzejczyk (15-3). Keď jeden z fanúšikov požiadal aby sa povedala dôvod, čo má proti Zhang, odpísala: "Kto je to?" .

Kto bude ďalší pre Zhang?

Komu môže nová šampiónka čeliť pri prvej obhajobe opasku? Existuje veľa možností, zdá sa však, že najpravdepodobnejšie sú tri. Výsledky hlasovania, na ktorom sa zúčastnilo viac ako 34 000 fanúšikov, sú tieto:

  • Rose Namajunas - 49%
  • Víťazka zápasu Jędrzejczyk vs. Waterson - 33%
  • Tatiana Suárez - 17%
  • ďalší súper - 1%