Placeholder image alternative text.

Na nezodpovednosť MOV doplatil aj slovenský boxer!

 

Ako sme nedávno informovali, na kvalifikačnom turnaji v Londýne, ktorý sa konal v dňoch 14.-18. marca, boli potvrdené tri prípady koronavírusu u troch ľudí z Turecka, neskôr potvrdili nákazu aj u troch Chorvátov.  Nanešťastie sa k tejto štatistike pridal aj slovenský boxer. 

Boxer Andrej Csemez je prvý slovenský športovec s pozitívnym testom na nový koronavírus.  Spolu s ním je v karanténe aj prezident boxerskej federácie Tomi Kid Kovács a ďalší boxer Viliam Tankó. Tí mali však testy negatívne.

 

"Spolu v dobrom aj v zlom ! Po návrate z Londýna , kde sa konala olympijská kvalifikácia v boxe, sme sa presunuli do karantény – Zajtra by nám mal skončiť 14 dňový povinný pobyt, ale ....
V piatok sme boli na testoch a preukázalo sa, že z našej trojice sme dvaja negat Viliam Tanko a ja, Andrej Czemes mal pozitívny výsledok.
Povedali nám , že pokračujeme v karanténe ešte ďalších 14 dní.. Už nám síce veľmi chýbajú naše rodinky, naši najbližší, ale nemôžeme byť nezodpovední. Veľmi zaujímavé je, že ja a Vili sme cítili príznaky ( ja som cítil tlak na hrudníku a Vili mal bolesti hlavy ) . Bandi necítil chute a vône. To bolo všetko.
Stretli sme sa s neznámou chorobou, ktorá si robí s nami, čo len chce. Ako sa liečiť? Čo spraviť, aby sme ochránili seba a naše okolie. Našich najbližších.
V týchto ťažkých chvíľach musíme byť zodpovední!
Držte sa priatelia!"

zverejnil na svojej sociálnej sieti Tomi Kid Kovács.

/Zdroj: Facebook/ 

Kvalifikácia boxerov bola jednou z posledných medzinárodných akcií, ktoré sa začali napriek šíreniu koronavírusu. Skončila sa síce predčasne, ale až 16. marca, keď už vírus výrazne zasiahol viaceré kontinenty.