Placeholder image alternative text.

Medzinárodná MMA liga KSL mení pravidlá!

V nasledujúcej sezóne 2018/2019 prichádza medzinárodná MMA KASprof Security liga s novými pravidlami!

Na stránkach SHERDOG je prevádzkovaná najvačšia celosvetová databáza akcií, zápasníkov, výsledkov a zápasových štatistík. Aby sa však jednotlivé zápasy mohli do týchto štatistík oficiálne zapísať, je potrebné dodržať určite pravidlá. Preto sa organizátori KSL rozhodli pre nasledujúcu sezónu zaviesť nové podmienky, a prispôsobiť oficiálnym pravidlám MMA. 

Prvou je zmena váhových kategórií.

Doteraz bolo 5 váhových kategórií: do 65, 75, 85, 95, 95+kg. V novej sezóne to bude už podľa oficiálnych váhových kategórií: 

Váhové kategórie v sezóne 2018/2019

  • Heavyweight - 120kg [265 lbs]
  • Light-Heavyweight - 93kg [205 lbs]
  • Middleweight - 84kg [185lbs]
  • Welterweight - 77kg [170lbs]
  • Featherweight - 66kg [145lbs]

Zmení sa aj dĺžka zápasu, doteraz boli 2 kolá po 2 minúty + extra kolo, po novom sa zmení na 2x3 min + extra kolo pre eliminácie s 6OZ rukavicami, ktore tradične poskytne organizátor, chárniče holení si zápasníci zabezpečia sami. 

Zápasy prebiehajú podľa amatérskych pravidiel MMA v ringu (hexagon) v troch kolách pyramidovým systémom. Jednotlivé miesta budú bodované (systémom 1.miesto – 10b, 2.m. – 8b, 3.m. – 6b, 4.m. – 4b, 5.m. – 2b., 6m. – 1b). Víťazi jednotlivých kategórií získajú okrem vecných cien aj finančné odmeny: 1. miesto – 50 € 2. miesto – 30 € 3. miesto – 10 €

Po skončení všetkých troch kôl budú dvaja zápasníci s najvyšším počtom bodov nominovaní do veľkého FINÁLE, kde zabojujú o titulový opasok KASprof Security Ligy a finančnú odmenu 200 €. Ak víťaz v danom roku neabsolvuje aspoň jeden zápas MMA podľa profesionálnych pravidiel, dostane možnosť svoj titul obhájiť.

Právo účasti v KSL majú športové kluby a oddiely MMA disponujúci pretekármi, ktorí: - majú lekárske potvrdenie o zdravotnom stave nie staršie ako rok - neabsolvovali profi zápas v žiadnom bojovom športe - majú písomný súhlas rodiča, alebo zákonného zástupcu (pretekári, ktorí nedosiahli vek 18 rokov) - uhradia štartovné - spĺňajú podmienky štartu v kategóriách podľa propozícií KSL

Štartovné uhradené vopred na bankový účet je 10 EUR, v deň súťaže 15 EUR. Úhrada poplatku na č.ú.: IBAN: SK7502000000003139980553 / kód banky: 200 (Všeobecná úverová banka). Potrebné je  uviesť meno, priezvisko a kategóriu, v ktorej budete súťažiť. Potvrdenie o platbe si treba prniesť so sebou. 

 

S novými pravidalmi sa uskutoční už 1. kolo 8. ročníka KSL, ktoré sa uskutoční 13. októbra v Športovej hale v Rabči. 

ČO JE KSL?

KASprof Security Liga vznikla v roku 2010 s cieľom uviesť začinajúcich armwrestlerov a neskôr pretekárov v zmiešaných bojových umeniach MMA do sveta športu a dať im príležitosť zasúťažiť si s amatérskymi pretekármi, ktorí nemajú skúsenosti na profi súťažiach. Za celým projektom stoja úspešní oravskí športovci Peter Kasan a Ľubomír Jagnešák, ktorí zásluhou podobnej oravskej súťaže odštartovali svoju kariéru.

 Prvé kolo sa uskutoční 13.10.2018 v Rabči . Pokračovať bude spolupráca so Slovenskou asociáciou pretláčania rukou. Tento rok sa pridá dokonca aj medzinárodná súťaž International Slovakia Armwrestling Cup! V ten istý deň na rovnakom mieste sa večer uskutočni aj gala šou NOC BOJOV 8 ! 

 

BLIŽŠIE INFO SA DOZVIETE NA FB KSL: https://www.facebook.com/medzinarodnaligaKSL/