Placeholder image alternative text.

Manažér: Khabib možno skončí keď porazí Fergusona a McGregora

Na UFC 223, ktoré sa koná 7. Apríla vyzve v hlavnom zápase večera dočasného šampióna v ľahkej váhe (lightweight) Tonyho Fergusona (23-3 MMA, 13-1 UFC) doposiaľ neporazený rus Khabib Nurmagomedov(MMA 25-0-0, UFC 9-0-0). 

Podľa dostupných informácií, však víťaz tohto zápasu získa už priamo titul šampióna ľahkej váhy a tým pádom Conorovi McGregorovi bude titul odobratý, kvôli tomu, že ho neobhajoval už takmer 2 roky.

No Dana White sa už dávnejšie vyjadril, že Conor McGregor (21-3 MMA, 9-1 UFC) v poslednom boxerskom zápase s Floydom Mayweatherom zarobil 100 miliónov dolárov a možno ho už v oktagone vôbec neuvidíme a pôjde do dôchodku. No podľa vyjadrení Khabibovho manažéra sa o zápas s Conorom budú snažiť, čo najskôr po zápase na UFC 223 s Tonym Fergusonom.

Khabib možno po porážke Tonyho a Conora skončí

Ali Abdelaziz manažér ruského bojovníka Kbabiba Nurmagomedova sa vyjadril, že jeho zverenec porazí Tonyho a po víťazstve nad Conorom pravdepodobne pôjde do dôchodku neporazený.

Porazíme Tonyho. Najskôr porazíme Tonyho v troch kolách. Khabib pravdepodobne pôjde do dôchodku neporazený, pretože porazí Conora, porazí Tonyho a potom pravdepodobne povie „bye bye“.

Ďalej povedal, že Khabib nehá Conora čakať, ak vôbec bude chcieť s ním zápasiť. Ešte aby ho neprosil o zápas alebo nech ide do zápasu s Nateom Diazom na nejaký „money fight“ ak by mu nejaké peniaze chýbali. Zápas s Tonym Fergusonom bude jeden z najväčších zápasov všetkých dob v ľahkej váhe. K tomuto zápasu už malo dôjsť skôr no najprv tomu bránili zranenia Khabiba a neskôr nezvládnuté váženie Khabiba no a teraz je to aktuálne 7. apríla na UFC 223.

Zápas s Conorom je zatiaľ v nedohľadne, no je kľudne možné, že ak pôjdu veci a dohody správnym smerom, podľa toho ako dopadne zápas s Fergusonom, tak zápas McGregor vs Nurmagomedov si pozrieme v septembri tohto roka v Rusku.

zdroj: lowkickmma