Placeholder image alternative text.

Mamed o pandémií COVID-19: "Ľudia robia viac pre vládu, ako vláda pre ľudí"

 

Celý svet bojuje s problémom koronavírusu, ktorý paralyzuje spoločnosť. Svoj názor na túto tému vyjadrila aj hviezda poľskej federácie KSW Mamed Khalidov.

Mamed o pandémii

Hoci Khalidov priznal, že je ťažké spravovať krajinu takým spôsobom, aby boli všetci obyvatelia spokojní, podľa jeho názoru ľudia robia viac pre vládu ako vláda pre nich.

„Nie je ľahké nastaviť to tak, aby všetci boli spokojní. V jedných krajoch je horšie, v iných zase lepšie postarané. Je možné dať zo seba to najlepšie, aby sme uspokojili ľudí.

Zapnete televízor a je to stále rovnaké. Televíziu vôbec nezapnem. Možno som nedávno videl nejaké správy a je mi z toho zle. Ľudia robia viac pre štát ako štát pre ľudí. “

Mamed Khalidov upozorňuje aj na dôležitý ekonomický aspekt. Podľa jeho názoru sa ľudia prispôsobili zavedeným obmedzeniam, vláda však zanedbáva ekonomické otázky a problém zamestnanosti:

„Ľudia sa prispôsobili. Ľudia sa dostali do obmedzení. Budú tu vždy samozrejme ľudia, ktorí to nerešpektujú, ale z väčšej časti sa na situáciu prispôsobilo asi 99% obyvateľstva. Prázdne mestá, ktoré teraz sledujeme, však znamenajú, že mnoho firiem upadá a ľudia sú nezamestnaní. A to je problém",

dodal Mamed.