Placeholder image alternative text.

Legenda MMA sa vracia vo veku 52 rokov!

 

Hoci sa to zdá nereálne, naozaj sa vracia legenda MMA vo veku 52 rokov! V súboji sa stretne s bývalým šampiónom boxu IBF a WBA.

Pat Miletich (29-7-3) sa má po kríze koronavírusu vrátiť k zápasom. V pláne ma súboj podľa pravidiel kickboxu, dátum by sme sa mali dozvedieť už čoskoro.

Vyzerá to tak, že nie len Mike Tyson ma záujem vrátiť sa ku svojej kariére už v pokročilom veku. Podľa informácií manažéra a promotéra MMA Monte Coxa sa má 52-ročný Miletich vrátiť do ringu a medzi povrazmi si to rozdať s bývalým šampiónom IBF a WBA Michaelom Nunnom.

Nunn má 56 rokov. 

Miletich naposledy zápasil profi v decembri 2008, keď porazil Thomasa Dennyho. Posledný súboj v UFC mal  v roku 2002, keď prehral s Mattom Lindlanda na KO.

Miletich si v klietke UFC zapísal bilanciu 8 víťazstiev a 2 prehry. Môže sa pochváliť tým, že vyhral turnaj v roku 1998 na UFC 16. V súčasnosti je členom Siene slávy UFC a postavou, ktorá zostala s MMA ako komentátor v televízii AXS a na UFC Fight Pass.

Nunn získal titul majstra sveta IBF v júli 1988, keď porazil Franka Tate. Obhajoval ho päťkrát. Prehral ho až v zápase proti Jamesovi Toneymu v máji 1991. V roku 1992 Nunn na body vyhral titul WBA a porazila vtedajšieho majstra Victora Cordobu.