Placeholder image alternative text.

KSL: Marek Herda: "Vesmír to tak zariadil"

 

Marek Herda je zakladateľ Gladiators Teamu Partizánske, z ktorého sa pravidelne zúčastňujú zápasníci na kolách amatérskej MMA KASprof Security Ligy. V tohtoročnom finále KSL čaká jeho zverencov obhajoba titulu aj debutový súboj o opasok. 

Chalanom z Gladiators Team sa darí v lige naozaj výborne. Minulý rok sa do finále o titulový opasok v kategórií do 77kg prebojoval Tomáš Cigánik, ktorý sa v hexagone stretol s Michalom Kirschom z LCC Trenčín. Tomáš išiel do súboja od prvého úderu gongu naplno a svojho súpera absolútne nešetril. Právom získal opasok šampióna KSL v sezóne 2017/2018. Tento rok ho čaká obhajoba titulu a svoj opasok bude musieť brániť pred Erikom Puzderom zo Still Storm Fight Club Bardejov. 

 

Okrem Tomáša Cigánika zabojuje z klubu o titul šampióna po prvý krát aj Ján Gogora proti Adriánovi Špinerovi z H2Security. 

"S chalanmi som výsostne spokojný ... Snažíme sa reorganizovať klub a nastaviť v skromných podmienkach, aspoň trochu profesionality. Tomáš bol na Ukrajine nejaké týždne  pripravovať  sa v známom boxerskom klube na zlepšení stoja.   Janco je v práci v Belgicku, maká čo mu práca dovolí a riešime veci “online” . Ale Jano ako i Cigo sú “dríči”,  stačí  sledovať ich instagram, alebo instagram Gladiators Team Gym", povedal Marek Herda, zakladateľ klubu, ktorý často so svojimi zápasníkmi jazdí na ligu a sekunduje im v rohu.

 

 

O chlp ušlo finále ligy v kategórií do 77kg ďalšiemu zverencovi Mareka Herdu a to Filipovi Horváthovi. 

"Keby sa Filip Horvath na poslednom kole nezranil,  dovolím si tvrdiť, že by zvíťazil i v poslednom zápase a dostal sa do bojov o titul. No vznikol by tam riadny paradox, pretože by sa mal stretnúť s Tomášom Ciganikom. Takže vesmír to takto zariadil, aby sa dvaja talentovaní chalani nestretli z jedného klubu. Prekvapil nás Janco Gogora a dúfam, že sa mu podarí priniesť titul KSL ligy", dodal Herda. 

KSL zakončí finálovým kolo svoje 8. pokračovanie vo svojej histórí 30. marca vo Vavrečke. 

"KSL liga sa posunula, ale je dobré, že tam môžeme poslať aj začínajúcich, ako i skúsenejších borcov na “vyzápasenie sa”.