Placeholder image alternative text.

Koľko zaplatilo UFC zápasníkom za odvolanú gala UFC London?

 

Koľko zaplatilo UFC zápasníkom, ktorý sa pre odvolanie nezúčastnili marcovej gala UFC London? Dôvodom zrušenia gala bolo vypuknutie pandémie koronavírusu.

Mnoho hráčov nie je spokojných s riešením UFC. Odmena, ktorú dostali za náhradu vzniknutých nákladov, je pre mnohých neuspokojivá.

Gala UFC Londýn sa mala konať 21. marca. Zápasom večera malo byť stretnutie Angličana Leona Edwardsa s bývalým majstrom UFC vo welterweight Tyronom Woodley. Táto udalosť však bola zrušená kvôli vypuknutiu pandémie COVID-19.

Teraz sme sa vďaka informáciám, ktoré poskytol novinár ESPN Ariel Helawni, dozvedeli, koľko zápasníci dostali za svoju pripravenosť zúčastniť sa na udalosti. Nie všetci sú spokojní s riešením UFC:

„Hovoril som so zápasníomí, ktorí sa mali zúčastniť gala UFC v Londýne 21. marca. Od UFC nedostali viac ako 20 000 dolárov.

Ako si viete predstaviť, niektorí zápasníci, ktorí dostávajú na základe zmluvy vyššiu odmenu, nie sú s takouto kompenzáciou spokojní. Ale tí, ktorí zarobia menšiu sumu, sú s týmto riešením úplne spokojní. “

Napríklad Tyron Woodley, ktorý mal ako  šampión garantovanú odmenu 500 000 dolárov za účasť, zrazu dostal len 20 000 dolárov. 

Američan venoval veľa peňazí tréningu, plateniu za trénerov, doplnkom alebo strave. 20.000 dolárov to určite nezaplatí. Určite nie je jedinou výnimkou.