Placeholder image alternative text.

Karolina Kowalkiewicz: Ak moje dobrodružstvo v UFC skončí, pravdepodobne nebudem už nikde zápasiť

 

Favoritka na titul v slamovej váhe UFC a bývala šampiónka KSW, Karolina Kowalkiewicz svoj ďalší zápas odbije 22. februára na gala UFC v Aucklande, kde si zmeria sily s nebezpečnou Xiaonan Yan (11-1). Poľka vstúpi do súboja s troma prehrami v rade a do zápasu vloží všetko, aby ostala v UFC.

V rozhovore pre portál TVP Sport Karolina Kowalkiewicz vyhlásila, že ak bude prepustená z organizácie UFC, pravdepodobne nebude už bojovať nikde inde:

„Ak sa moje úžasné dobrodružstvo v UFC skončí, pravdepodobne nebudem bojovať nikde ... pokiaľ ma moja životná situácia nedonúti - našťastie to tak zatiaľ nie je. Takže, ak by moje dobrodružstvo skončilo, sústredila by som sa na iné veci. Bol by to jednoducho signál, že je čas začať ďalšiu etapu života ... hoci som presvedčená, že toto dobrodružstvo ešte neskončí. “

Poľská zápasníčka však tvrdí, že ani v prípade porážky s Yan, by nemalo UFC s ňou zmluvu ukončiť:

„Aj keby som prehrala ďalší zápas, nemyslím si, že ma UFC vyhodí. Nie som nová zápasníčka, ktorá sa k nim práve dostala. Bojovala som za UFC desať zápasov - päť výhier a päť prehier. Bojovala som o titul na gala MMA v Madison Square Garden, takže pochybujem, že by ma vyhodili, aj keby som prehrala. Nevyberám si svojich súperov. Bojovala som veľmi tvrdo, nikdy som nič neodmietla. V UFC to tiež oceňujú“.