Placeholder image alternative text.

Justin Gaethje o zápase s Tonym Fergusonom na UFC 249

 

Niečo okolo 10 dní – toľko času má oficiálne Justin Gaethje (21-2) na prípravu na zápas s Tony Fergusonom (25-3). V stávke je titulový opasok v ľahkej váhe a ich zápas bude zároveň zápasom večera gala UFC 249, ktorá sa uskutoční 18. mája.

Justin zaskočil Khabiba, ktorý kvôli pandémií COVID-19 zostal uväznený v Rusku a nemôže sa dostať do spojených štátov.

Gaethje v rozhovore pre TMZ Sports odpovedal na niekoľko otázok ohľadom prijatia súboja s Fergusonom a zároveň zdôraznil, že si je vedomý, že takúto výzvu na náhradu by prijal len málokto.

„Tony sa pripravuje na Khabiba a na tento zápas o opasok posledné tri, štyri alebo päť mesiacov. Neviem presne, ako dlho. Ale to nevadí. Zvyčajne si myslím, že súperi tvrdšie trénujú, že sú lepší ako ja, že majú viac šťastia ako ja, ale rád čelím nepriazni. Teraz mám tiež obavy, ale chcem im čeliť.

Nikdy som sa v takom krátkom čase nezúčastnil zápasu. Ale nedostal som ani nikdy takú ponuku na súboj o titul od UFC, a to je vec, na ktorej pracujem počas celej svojej kariéry. Od začiatku pracujem na tom, aby som sa stal šampiónom a som pripravený hrať túto hru. Na svete je veľmi málo ľudí, ktorí by to prijali. Väčšina zápasníkov by do toho nešla. Mnohí vám povedia, že sú pripravení, ale len málo z nich sa v zmluve podpíše na vybodkovanom mieste. “