Placeholder image alternative text.

Jon Jones o odobratí opasku Danielovi Cormierovi: Ten opasok nikdy nebol jeho!

 

Bývalý šampión UFC poloťažkej váhy Jon Jones (22-1, 1 N/C) s včera zúčastnil prvej tlačovej konferencii oznamujúcej jeho návrat na zápas s Alexandrom Gustafssonom (18-4) na UFC 232 v Las Vegas.

„DC“ bol zbavený majstrovského opasku v kategórií do 93kg po dobytí titulu v kráľovskej divízií a ohlásenia zápasu Jones vs.Gustafsson 2 na poslednej gala UFC v roku 2018. Bones jednak nevidí nič kontroverzné v odobraní titulu svojmu bývalému rivalovi.

„Mal by obhajovať opasok, ktorý v skutočnosti nikdy nebol jeho? Nechápem ako to robí. Ak sa Daniel Cormier chce vrátiť do poloťažkej divízie, tak nech vyzve niekoho na zápas o môj opasok. Nie je dôvod aby som s ním teraz bojoval. Dostal K.O. v našom poslednom súboji. Nemá zmysel to teraz robiť.“

Jon Jones tiež priznal, že zápas s Danielom Cormierom by prijal, ak by sa odohral v ťažkej váhe, ale stále má určité pochybnosti.

"Rád by som bojoval s " DC " v ťažkej váhe, ale mám pocit, že touto konfrontáciou nemám čo dokázať. Porazil som ho dvakrát a mám dojem, že aj v ťažkej váhe bude všetko hovoriť za mňa. Vždy som hovoril, že mnohé zápasy nie sú pre mňa osobné. Vždy chcem byť skvelý proti jedinému súperovi. Ale výzva od Daniela Cormiera by bola pre mňa osobnou záležitosťou".