Placeholder image alternative text.

Jeseň bohatá na podujatia! Ktoré si vybrať?

Hoci sa za oknami čoraz viac robí pochmúrnejšie, citíť jeseň a dni sú čoraz kratšie, október určite nebude chladným mesiacom v MMA! Fanúšikov rozpáli určite KSW 45, či UFC 229 so zápasom večera Chabiba Nurmagomiedowa a Conora McGregora a to sú len jedny z gala, ktoré určite netreba prehliadnúť.

 

 

 

„MMA is not dead!”. KSW to potvrdzuje

6 októbra v The SSE Arena, Wembley dojde k 9 zápasom, z toho dve budú o opasok KSW. Philip de Fries bude brániť ťažkú váhu Karolowi Bedorfowi, a v kategórii polstrednej dojde k revanžu medzi Dricusem du Plessisem Robertom Soldiciem.

Nezabúdame ani na „monster šou”, ktorá dala gala veľkú publicitu. Známy  Paweł „Popek” Mikołajuw bude chcieť poraziť Erka Juna.

 

„The world is watching”. Najväčší hit tohto roku

Zostaňme pri hesle "The world is watching". 

Takáto veta sa objavuje na plagáte UFC 229. Je ťažké nesúhlasiť. Vo svete bojových športov nie je žiadny človek, ktorý by prehliadol duel Chabib Nurmagomiedov s Conorom McGregorom .

Okrem tohto súboja o opasok ľahkej váhy sú okrem toho na programe aj ďalšie zaujímavé súboje:  Tony’ego Ferguson s Anthonym PettisomDerrick Lewis s Aleksandrom Wołkowa m a Ovince’a St-Preux s Dominickom Reyesom.

 

Hitové maratony v USA. Silné mená v PFL a Bellator MMA

Ak ide o scénu amerických konkurentov UFC, tak v ofenzíve pokračuje PFL. Nástupca WSOF bude organizovať tri gala – 8. bude 5 októbra, 9. 13, a 10. gala o týždeň neskôr. W „play-off” vystúpia okrem inných Francimar Barroso, Joshua Copeland, Steven Siler, Vinny Magalhaes, Will Brooks, Raszid Magomiedow, Abus Magomiedow, Bruno Santos, Bojan Velicković a Jake Shields.

 

V novembri sa už s PFL nestretneme. 11. gala je naplánovaná až na december. Sľubujú však veľké finále.

Bellator nechce byť horší. Nebude robiť síce gala týždeň po týždni, ale deň po dni!

Cez víkend  12-13 októbra bude gala 207. a 208!  Tam budú zápasmi večera Grand Prix ťažkej váhy. V piatok Matt Mitrione si zmeria sily s Ryanem Baderem, a v sobotu Fiodor Jemielianienko s Chaelem Sonnenom

Nie sú to však jediné očakávané zápasy gala. Okrem iného si to rozdá Roy Nelson s Siergiejem Charitonowom, a Lorenz Larkin privíta Ericka Silvu, a pobije sa aj Benson Henderson s Saadem AwadomCheick Kongo s Timothym Johnsonem, a Aleksander Szlemienko s Anatolijem Tokowem.

 

V októbri by oku diváka nemali určite ujsť aj akcie ako poľský FEN, či vracajúci sa  Fight Nights Global!