Placeholder image alternative text.

Holly Holm ocenená antidopingovkou!

 

Bývala šampiónka kohútej váhy UFC, Holly Holm (13-5) bola prvá zápasníčka MMA, ktorá bola ocenená za 50 čistých antidopingových testov, ktoré jej robila USADA.

O ocenení Holm informovali na špeciálnej prezentácií, ktorá sa uskutočnila v jej materinskom kluve Jackson-Wink MMA, na ktorej boli tiež predstavitelia UFC Zdravia a výkon zápasníkov Jeff Novitzky a Donna Marcolini.

38-ročná Holm je prvá zápasníčka UFC, ktorá prešla päťdesiatimi antidopingovými testami. Podobnými zápasníkmi očakávajúci takéto ocenenie sú aj Daniel Cormier a Jose Aldo.

Holm prechádza dopingovými testami od začiatku svojho dobrodružstva v UFC, t. j. Od roku 2015. Zakaždým, sa jej testy ukázali ako čisté. Jeff Novitzky potvrdil, že  Holm už predložila svoju 51. vzorku na analýzu.

„Bola to pre mňa česť a som vďačná za toto ocenenie. Nikdy som nechceal používať zakázané látky, pretože som sa vždy sústredila na tvrdú prácu, vôľu bojovať a svoju vášeň. A na tieto faktory som sa vždy spoliehaal a pomohli mi vyhrať", povedala Holly.