Placeholder image alternative text.

Henry Cejudo vymazaný z rankingov UFC!

 

Henry Cejudo bol odstránený z rankingov UFC. Už bývalý šampión kohútej váhy UFC po svojom poslednom zápase ohlásil odchod do športového dôchodku.

„TripleC“ nie je už nazývaný šampiónom UFC. Američan bol vymazaný z oficiálneho rankingu kohútej váhy. Na oficiálnej stránke UFC.com nenájdeme už jeho meno v rebríčku najlepších zápasníkov váhových divízií.

9. mája na gala UFC 249 Henry Cejudo sknokautoval Dominicka Cruza v druhom kole. Po tomto súboji ohlásil oficiálne koniec kariéry.

„Som spokojný so svojou kariérou. Urobil som v športe toho dosť. Chcem odísť. Chcem sa dobre baviť. Mám 33 rokov. Doma mám priateľku, čaká na mňa. Chcem si teraz založiť rodinu. Od mojich 11 rokov som zasvätil život tomu, aby som sa dopracoval tam, kde som teraz. Nedovolím, aby mi to ktokoľvek zobral. Dana, chcem poďakovať za všetko! „Triple C“ už nie je! Už nebude viac o mne počuť!“, povedal Cejudo.

 

Neskôr vysvitlo, že slová Henryho Cejuda o odchode do dôchodku by mohli byť výsledkom zmluvných rokovaní. Samotný športovec pripustil, že Dana White „vie cenu“, za ktorú bude pripravený vrátiť sa na štart. Jeho manažér Ali Abdelaziz tiež zdôraznil, že Cejudo bol v príliš dobrej kariére na jeho ukončenie.

UFC má však iný názor. Dana White a spoločnosť necítili smútok z odchodu bývalého šampióna. Rozhodli sa, že ak nebude chcieť bojovať za súčasných podmienok, nebude bojovať vôbec.