Placeholder image alternative text.

Genki Sudo: Legendárny showman, akého už niet!

 

Čo je to za pajác? To si určite pomyslelo veľa ľudí, ktorí prvý krát videli zápas Genki Sudo. Ale často stačila len chvíľka, aby tento „pajác“ zložil súpera fenomenálnym zakončením. Genki Sudo nebol len showman. Jeho skutočné schopnosti vzbudzovali rešpekt.

Jeho otec bol milovníkom boxu. Svojho syna pomenoval na česť postavy z bájky - Horiguchi Genki. Táto postava sa stala bojovníkom a taký osud mal aj Genki Sudo. Na škole začínal so zápasmi v klasickom štýle, neskôr získal titul majstra v mládežníckom japonskom komité. V roku 1998 vo veku 20 rokov vycestoval do USA, aby sa venoval štúdiu v Santa Monice. Nakoniec však školu nechal a začal sa venovať svojej záľube – športu. Trénoval BJJ v Beverly Hills.

 

Zápasník bojoval v ľahkej váhe. Prvý zápas po návrate do Japonska vyhral s Kosei Kubota na body. Už vtedy mal Genki Sudo nezvyčajný nástup do ringu. Farebné handry, mimika, gestikulácia, tanec a hudba – Japonec sa vydovádzal nie len v ringu, ale aj mimo neho. Vzbudil záujem v UFC a už onedlho ho čakal debut v americkej organizácií.

Skutočná hviezda! Aj po ukončení svojej kariéry!

Bojovník sa na dôchodku rýchlo ocitol v novej realite. Postavil sa na pozíciu manažéra zápasníckeho klubu. Objavil sa dokonca vo filmoch, napísal 15 kníh. Vytvoril tiež tím World Order, s ktorým vystupoval po celom svete. Genki Sudo pokračoval aj vo vzdelávaní na Univerzite Takushoku. 

Genki Sudo - showman, bojovník a vzor!

Zábavné vstupy na gala, nezvyčajný bojový štýl a skvelé zručnosti na zemi, rešpekt pre každého súpera. V ringu alebo klietke urobil mimoriadne veci a posolstvo, ktoré propaguje štýlom  "Všetci sme jeden" - pozitívny bojovník, pozitívny showman!