Placeholder image alternative text.

Gala show v záhrade? Jeden promotér o tom uvažuje!

 

Promotér Matchroom Boxing Eddie Hearn si povedal, prečo by mal riešiť športové haly, keď akciu môže urobiť aj u seba doma na záhrade?

Ako už viete promotér UFC Dana White kúpil (údajne) kvôli organizovaniu gala UFC v čase koronakrízy (a tiež po nej) ostrov v Tichomorí.

Eddie Hearn prišiel cez víkend s ďalším nápadom: letné galavečery na jeho záhrade. "Je to obrovská misia. Chystáme sa z našej centrály urobiť vonkajšie miesto pre boxerské akcie. Uprostred bude stan, pod ktorý schováme ring, "povedal britský promotér pre Daily Mail.

"Len si to predstavte. Je leto, v diaľke vidíte Canary Wharf (finančné centrum Londýna) a do ringu mieri Dillian Whyte a Saša Povětkin, aby si to rozdali o titul majstra sveta WBC (dočasného), "zasníval sa na chvíľu šéf Matchroom Boxing.

Z jeho strany ide o reakciu na rozhodnutie British Boxing Board of Control (BBBofC), že na ostrovoch by sa mohli akcie organizovať už od júna, avšak bez divákov a za prísnych bezpečnostných opatrení - pästiari by museli do ringu ísť v rúškach, boli by zakázané napríklad aj vedierka na pľutie.

Je ale otázne, či sa takéto obmedzenia budú vzťahovať aj na vonkajšie akcie. Spomínaný duel Whyte vs. Povetkin mal byť 2. mája v Manchestri, avšak duel bol kvôli pandémii preložený na začiatok júla, už teraz je však jasné, že sa v hale a tiež v tomto termíne neuskutoční.