Placeholder image alternative text.

Fedor Emelianenko o mladšom bratovi: Pre mňa Alexander nežije!

 

V októbri 2017, Fedor Emelianenko šokoval média ostrým vyjadrením o svojom bratovi Alexandrovi, ktorého tiež volá Judáš.

Odvtedy sa konflikt medzi Fedorom a Alexandrom stal pasívnym. V rozhovoroch s novinármi Fedor uviedol, že sa nebude vyjadrovať k ničomu, čo sa týka jeho brata. Alexander naopak, čas od času povedal, čo sa medzi nimi deje, alebo skôr to, čo sa nestalo.

Túto nedeľu bude starší z bratov Emelianenkov bojovať vo svojej športovej kariére už po 46 krát. V rozhovore pre sport24.ru sa objavili aj otázky ohľadom jeho priateľstva s Rampage Jacksonom, antidopingovej kontroly, telefonického rozhovoru s Putinom... Fedor povedal aj par trpkých slov o svojom bratovi...

„Pravdepodobne jednou z hlavných správ tohto roka v ruských bojových športoch bol súboj  vášho brata s Michailom Koklyaevom. Sledovali ste, čo sa stalo a ste radi, že Alexander je teraz jednou z hlavných správ v ruskej tlači?

- Vedel som, čo sa deje. Zdá sa mi však, že nejde o šport, ale je to proti športu. Kostya Tszyu povedal: „Ak chcem ísť do cirkusu, pôjdem k bratom Zapashnovym.“ A nemôžem to nazvať cirkusom, pretože nechcem cirkus urážať. Nebol tam žiaden šport.
Pokiaľ ide o Alexandra ... modlím sa, aby ho našli. V súčasnosti je Alexander mŕtvy. (...) Modlím sa, aby ožil a znova sa našiel.

Alexander opakovane hovoril, že sa s vami chce zmieriť.

- Prosím vás.... Nech sa najprv ospravedlní tým, ktorých znásilnil, podviedol, urazil, ukradol peniaze a tak ďalej. Nech to urobí pred tými, ktorých nazýval zvieratá.

Nemyslíte si, že mu môžete pomôcť?

- Akým spôsobom? Viete koľko rokov mu pomáham? Veľa. Teraz by najlepšou pomocou bolo vôbec mu nepomôcť. To je všetko. Nejde o to, že som už z toho unavený. Človek má svoju vlastnú cestu, svoj vlastný život. Je to smutné iba kvôli ľuďom, ktorí sú blízko neho... Musíte sa pozerať aj na seba. A pochopte, že zviera sedí vo vašom vnútri. A musíte s ním bojovať. Potom uvidíte ľudí vo vašom okolí. “