Placeholder image alternative text.

Dana White o plánoch vybudovať boxerskú organizáciu!

 

Prezident UFC, Dana White, predstavil novú predstavu o organizácii Zuffa Boxing, ktorá sa má objaviť vo svete boxu. Američan poskytol rozhovor pre CNN, kde hovorí o svojom vnímaní dnešného boxu, ktorý nevyužíva svoje možnosti.

Podľa Whitea, trojka najlepších boxerov ťažkej váhy Deontay Wilder, Tyson Fury i Anthony Joshua sú propagovaní cez rôzne televízne média, čo vyúsťuje do organizovania najatraktívnejších zápasov. To nie je až také dobré pre samotný box:

„Štve ma to, čo sa teraz deje s boxom, lebo tí najlepší medzi sebou nezápasia. Deontay Wilder a Tyron Fury ukázali naposledy dobrý zápas, ktorý skončil remízou. Ľudia milujú takéto súboje. A tu nikto nechce revanž, nikto z týchto zápasníkov nechce ani zápas s Anthonym Joshuom.

Taktiež by mohli zápasiť medzi sebou navzájom, ale promotéri to odmietajú. Mohli by zarobiť kopec prachov a prinieslo by to veľa energie do sveta boxu. Ale oni si sami ničia takéto príležitosti".

Zároveň povedal, že v lete sa fanúšikovia dozvedia viac informácií o Zuffa Boxing:

 

"Urobím všetky potrebné kroky toto leto. Chcel by som podpísať zmluvu s Anthony Joshua. Mal by byť veľkou hviezdou v Spojených štátoch.

Dúfam, že zápas, ktorý sa uskutoční 1. júna v New Yorku, z neho urobí hviezdu".