Placeholder image alternative text.

Corey Anderson: Ak mi nedáte zápas s Jonom Jonesom, tak ma vyhoďte!

 

V noci zo soboty na nedeľu na gala UFC 244 v New Yorku, si nezvyčajne odniesol víťazstvo Corey Anderson (13-4), ktorý sknokautoval v prvom kole favorita Johnyho Walkera (17-4). Pre Andersona to bola štvrtá výhra v rade a teraz očakáva zápas o najväčší titul.

Anderson apeloval UFC možnosť zápasu s aktuálnym šampiónom Jonom Jonesom. Američan si jasne zadal ultimátum, že ak nedostane zápas o titulový opasok, tak opustí brány najväčšej organizácie MMA na svete.

„Ak nedostanem zápas o opasok s Jonom Jonesom, tak ma prepustite. Nechajte ma odísť. Mam zvučné meno, potvrdil som svoje kvality. Pôjdem niekde, kde si ma budú vážiť. Veľa ľudí si myslí, že potrebuje UFC, aby sa stali veľkým zápasníkom. Nie nie ja nepotrebujem UFC.

Páči sa mi tu byť, nechápte to zle. Je super, že som v UFC, vážim si možnosť cestovať po svete a zbierať inšpiráciu. Milujem svoju prácu, ale nikdy som nebol osobou, ktorá je niekomu zaviazaná. Ak sa budem musieť vrátiť k normálnej práci, tak to urobím. Musím mojej rodine zabezpečiť bývanie.

Ale teraz som tu a utvrdzujem si, že robím to, čo chcem robiť. Chceli ste knokaut? Nech sa páči. Urobil som to. Ak už nevidia moje kvality, tak nech ma nechajú odísť. Pôjdem zápasiť niekam inam“,

 

vyjadril sa Anderson.