Placeholder image alternative text.

Zahalené ženy v ringu? AIBA to schválila

 

Medzinárodná boxerská asociácia AIBA schválila zápasy dievčat v burke. Dôvodom sú náboženské otázky.

Takýto ústupok povolí moslimským veriacim v boxerskom zápase zakryť  si celé telo. Podľa informácií, ktoré poskytla AIBA, oblečenie ktoré budú nosiť pästiarky bude štylizované tak, aby im neprekážalo pri pohybovaní a otáčaní počas zápasu.

Taktiež bolo poznamenané, že povolenie burky a oblečenia zakrývajúce celé telo je prvom boja o rovnoprávnosť.

"Minulý týždeň v Istanbule výkonný výbor AIBA schválil kľúčovú zmenu jednotných pravidiel AIBA vrátane možnosti pre boxerov, aby nosili svoje národné farby na šortkách a vestách, pokiaľ sú v súlade s oficiálnymi usmerneniami. Toto nové pravidlo umožní aj nosenie buriek a uniforiem v podobe celistvého tvaru, ak sa to vyžaduje z náboženských dôvodov, opäť zdôrazňujúc záväzok AIBA k rovnosti pohlaví a náboženskej tolerancii". 

 

 

"Som hrdá, ako moslimská boxerka, že vidím pozitívne zmeny, ktoré medzinárodná boxerská asociácia robí v záujme pre svojich športovcov. V posledných rokoch došlo ku veľkému pokroku v ženskom boxe . Dnešný box sa už nepovažuje za mužský šport, ale ženy majú v ňom skutočné miesto. Boxovanie zahŕňa rozmanitosť a oceňujem neustály vývoj športu. Oceňujem tiež, že AIBA uznáva náboženské rozdiely " , povedala nemecká boxerka Zaina Nassar.