Placeholder image alternative text.

BOX: Kvalifikácia na OH Tokio 2020 predčasne ukončená!

 

Organizátori z Medzinárodného olympijského výboru (MOV) sa rozhodli v súvislosti so šírením nového koronavírusu o predčasné ukončenie kvalifikačného turnaja. O miestenku nestihla zabojovať ani nádej slovenského ženského boxu Jessica Triebeľová (18).

„Pre mňa smutná, ale zároveň aj pozitívna správa, že kvalifikačný turnaj na OH Tokio sa ruší pre koronavírus“.

Mladej pästiarske z Oravy sa už boxovať nepodarilo, keďže práve dnes – v utorok 17. marca mala mať svoj prvý zápas, vzhľadom na to, že v úvode jej vyšiel voľný los.

„Mala som boxovať s Taliankou no dnes turnaj vedenie pozastavilo na neurčitú dobu. Smutné je to, že som obetovala všetko pre tento cieľ. A pozitívne je, že letíme domov, pretože v miestne kde sa nachádzame nedávajú doraz na žiadne bezpečnostné opatrenia a to nás je tu viac ako 50 krajín a veľa iných národnostní.

Letíme domov do karantény... verím že táto situácia sa upokojí, budem k tomu pristupovať veľmi zodpovedne, aby som neohrozovala ďalších ľudí. Ďakujem Vám všetkým ktorý ste mi držali palce a podporovali má v mojej príprave“,

napísala na svojej sociálnej sieti Jessica.

 

Na fotke Jessica Triebeľová so svojím otcom a trénerom Petrom Triebľom na kvalifikačnom turnaji v Londýne. (Zdroj: archív FB)

Kvalifikačný turnaj v Londýne mal pôvodne trvať 10 dní, ale vedenie ho predčasne ukončilo už na tretí deň. Na mieste sú obavy o zdravie športovcov, ale i pracovaného tímu, ako aj to, že cestovanie medzi európskymi krajinami sa z hodiny na hodinu čoraz viac obmedzuje.