Placeholder image alternative text.

BOX: Jessica Triebeľová dosiahla svoj zlatý európsky hattrick!

Majstrovstvá Európy staršieho dorastu sa tento rok konali v prímorskom letovisku Roseto degli Abruzzi od 13. do 27. apríla.

Tentokrát Jessice však nešlo len o tretí titul do zbierky, ale aj o nomináciu na Majstrovstvá Sveta, ktoré sa budú konať v auguste a odtiaľ už mieri cesta na Mládežnícke Olympijské Hry v Buenos Aires. „Čaká nás dlhá cesta a kopec práce, ale krôčik po krôčiku sa blížime k nášmu snu“, povedal otec a tréner Peter Triebeľ.

Jessica na úvod vo svojej váhovej kategórií do 57kg získala voľný los, ktorý ju posunul do nedeľňajšieho štvrťfinále. Jej prvou súperku bola útla Talianka Giordana Sorrentino, ktorú zdolala 4:1 na body. Mladá Oravčanka si tak zaistila postup na svetový šampionát, ktorým dejiskom bude maďarský Eger koncom augusta.

V utorkovom semifinále nastúpila proti nemeckej boxerke Alisch Sophie. Bol to veľmi dynamický zápas, v ktorom Jessica opäť potvrdila svoje kvality s víťazným verdiktom 5:0 na body.

Šampionát vyvrcholil dnes veľkolepým finále. Pästiarka z Oravy sa v ringu stretla s írskou súperkou Rooney Dearbhla a tu už išlo naozaj o veľa, pretože iba z prvého miesta vedie cesta na Mládežnícke Olympijské hry v Buenos Aires. Svojím výkonom opäť potvrdila, že je hodná titulu Majsterky Európy, keď zdolala Rooney Derbhla.

 

 Jessicin zlatý hattrick je obrovským úspechom v histórií slovenského boxu. Jej talent si všimla aj Európska boxerská federácia, ktorá na svojej webovej stránke píše, že je jednou z najskúsenejších dievčat medzi mládežníckymi boxermi.

Rok 2018 je rokom generácie mládeže. S kontinentálnymi, svetovými a olympijskými titulmi bude rok 2018 ideálnym časom na identifikáciu potenciálnych hviezd, ktoré budú žiariť na OH v Tokiu 2020. Veríme, že medzi nimi bude aj mladá Oravčanka Jessica Triebeľová.