Placeholder image alternative text.

BOX: Álvarez dopoval, Golovkin chce aj tak šou!

NSAC suspendovala boxera Canela Álvareza na šesť mesiacov za dopingové previnenie. Jeho súboj proti Kazachovi Genadijovi Golovkinovi o titul v strednej hmotnostnej kategórie organizácie WBC, ktorý sa mal uskutočniť 5. mája, tak nebude.

 

Álvarezovi hrozila stopka na jeden rok, pretože ho dvakrát pozitívne testovali na liek Clenbuterol, ktorý zvyšuje výkonnosť. Stopy po ňom mu objavili pri náhodných testoch moču vo februári. Álvarez poprel úmyselné užitie, látka sa podľa neho dostala do jeho tela z kontaminovaného mäsa.

Dopingové predpisy v Nevade vyžadujú jednoročný zákaz pri prvom porušení, hoci ten mohol byť znížený aj o polovicu podľa uváženia komisie. Informovala agentúra AP.

Golovkin chce drámu a šou

Golovkin si na májový duel už "zaobstaral" nového súpera. Bude ním 5. mája zápas s Vanesom Martirosjanom v StubHub Center v Los Angeles. Bojovať sa bude o opasky WBC, WBA a IBF. "Vanes má môj rešpekt, teraz to je pre mňa najdôležitejší zápas mojej kariéry. Budem tvrdo trénovať, aby som obhájil. Som rád, že budem opäť na HBO a v StubHub Center, lebo tam sú skvelí fanúšikovia. Dám im ďalšiu drámu a šou," povedal Golovkin.


ZDROJ: TASR

Foto: CREDIT: AP Images