Placeholder image alternative text.

Bellator MMA prepustil zápasníka podozrivého z neonacizmu!

 

Ešte nemal ani debut v klietke Bellator MMA a už mu zrušili zmluvu. Bulharský zápasník zmiešaného bojového umenia Georgi Valentinov (21-5) nenaplnil svoje športové ambície a nevystúpi pod hlavičkou americkej organizácie. Všetko kvôli údajnej príslušnosti k bulharskej neonacistickej a rasistickej skupine.

Podľa webovej stránky bloodyelbow.com je Valentinov podozrivý z príslušnosti k skupine „Západná Sofia“, ktorá sa podieľa na výtržnostiach, vrátane futbalových zápasov, kde prezentuje svoje presvedčenie. 

Členovia skupiny „Zápasná Sofia“ sa označujú ako rasisti, neonacisti a fašisti. Spŕška ich názorov bola okrem iného prezentovaná na futbalových zápasoch počas duelu bulharského národného mužstva, ktoré sa kvalifikovalo do turnaja Euro 2020. Valentinov bol v skupine „Západná Sofia“ počas zápasu svojej krajiny s anglickým tímom, kde kričal fašistické slogany, či zasalutoval. 

Bellator MMA sa po tom, čo sa dozvedel o vyčíňaní zápasníka, rozhodol s ním ukončiť zmluvu.

 „Bellator berie také veci veľmi vážne, a preto sa rozhodol prepustiť Georga Valentinova. Organizácia nebude tolerovať rasizmus a súvisiace symboly. “

Valentinov zápasil posledné zápasy v profesionálnom MMA vč. v organizáciách ACB alebo GFA. Momentálne je v sérii troch víťazstiev v rade.