Placeholder image alternative text.

Ani Dana White nie je všemocný! O odklad UFC 249 rozhodol niekto iný!

 

V piatok prišla spoza veľkej mláky správa, že UFC 249 sa neuskutoční v pôvodnom termíne 18. apríla ako bolo naplánované aj napriek súčasnej pandémií koronavírusu. Nerozhodol však o tom prezident samotnej organizácie Dana White, ale predstavitelia televízie ESPN.

ESPN sa vyjadrila, že nie je nikto, kto by viac túžil po obnove gala večerov a športu ako oni, ale majú pocit, že ešte nenastal ten pravý čas.

Pre Dana Whitea je to určite obrovská rana, aspoň čo sa týka biznisu a financií. Ale ako je zrejme, aj on má svoje limity a dosah a nie je úplne najvyšší šéf, ktorý o všetkom rozhoduje. Hoci tvrdí, že gala UFC 249 chcel usporiadať hlavne pre fanúšikov, dobre vieme, že sú za tým predovšetkým obrovské peniaze.

ESPN urobila zrejme správny krok, keďže počet nakazených ako aj úmrtí v USA nekontrolovateľne rastie. Vo štvrtok tam podľahlo novému vírusu až 1800 ľudí.

Vzhľadom na to, že sa gala UFC 249 odložila, je možné že dôjde k pôvodnému zápasu Ferguson vs. Khabib Nurmagomedov a McGregor vs. Justin Gaethje.

Na to si však budeme musieť ešte chvíľu počkať...