Placeholder image alternative text.

Amatérska liga KSL odštartovala!

 

Je to neuveriteľné, ale KASprof Security liga začala písať už svoj ôsmy ročník! Úvodné kolo sa tradične odohralo na Strednom Slovensku v oravskej obci Rabča. Opäť nechýbalo okrem MMA aj pretláčanie rukou, tento krát aj s medzinárodnou súťažou International Slovakia Armwrestling Cup.

 

V poradí 22. kolo Medzinárodnej amatérskej MMA ligy otvorilo svoje brány športovcom v sobotu 13. októbra. S novým ročníkom prišli aj viaceré zmeny. Azda najväčšou bolo upravenie váhových kategórií podľa oficiálnych pravidiel, či dĺžka zápasu.

Po oficiálnom vážení zápasníkov mohli odštartovať prvé súboje v hexagone. V kategórií Featherweight do 66kg proti sebe nastúpili borci jedného klubu Bojovník Strážske, Matúš Mydlo a Dávid Poľak. Za lanami sa chlapci ako keby ani nepoznali a v súboji si nič nedarovali. Víťazne z ringu odišiel Matúš Mydlo.


 

Najpočetnejšou kategóriu bola Welterweight do 77kg, kde niektorí zápasníci absolvovali aj štyri zápasy, kým sa prebojovali do vytúženého finále. V silnej konkurencii sa to nakoniec podarilo Marekovi Kvasnicovi z LCC Trenčín a Tomášovi Hegyesimu z MMA Psycho Team Košice, ktorí sa predstavili v predzápase na večernej gala show NOC BOJOV 8.

Borci si do finále oddýchli a predviedli kvalitný zápas, z ktoré si prvenstvo odniesol Marek Kvasnica (LCC Trenčín). „Vedeli sme že, je to dobrý zápasník a bude ťahať všetko na zem. Pokyny od trénera boli jasné, veľký pohyb po hexagone a boxovať. Ale v prvom kole mi dal takedown, ktorý som neubránil, prvé kolo vyhral. V druhom kole som zvýšil pohyb a držal si ho na dištanc, to kolo som vyhral ja, takže na rade bolo extra 3.kolo, kde som súperovi nedal šancu. Musím povedať že,s úper vydržal a zniesol nemožné. Pred koncom tretieho kola ma zviazal a v clinchi sa ma snažil strhnúť na zem, ale tvrdými kolenami do hrude som sa mu tým snažil zabrániť . Bránil som takedown z plných síl, lebo som vedel, že ak ma strhne na zem, prehrám kolo. Nakoniec som vyšiel z toho víťazne po tvrdom a fyzicky pre mňa najťažšom zápase. Veľkú prácu odviedol môj tréner, ktorého som sa snažil poslúchať počas celých troch kôl,“ opísal svoj súboj Marek Kvasnica, ktorý sa vrátil do boja po 10 mesiacoch. „Pocity z výhry mám vynikajúce, dokázal som sa dostať do toho rýchlym tempom. Liga KSL je pre mňa motiváciou, tak isto aj pre iných zápasníkov. Je tam finančná odmena za umiestnenie v každom kole a dovolím si povedať, že to je jediná liga ktorá ocení a odmení amatérskych zápasníkov na Slovensku a hlavne dbá o zdravie zápasníka“, dodal na záver.

 


 

Bronzovú priečku obsadil Filip Horváth z Gladiators Team Partizánske po výhre nad Erikom Puzderom zo Still Storm Club Bardejov.


 

V kategórií Middleweight do 84kg boli registrovaní štyria zápasníci. V prvom vyraďovacom dueli nastúpili proti sebe Adrián Špiner z H2Security a Róbert Vasiľ z Free Fight Academy Košice. Do finále postúpil Špiner, no pre zranenie už nechcel ďalej v boji pokračovať a tak obsadil celkové druhé miesto. Zlato putovalo do rúk Marcelovi Prsitachovi z LCC Trenčín, ktorý vo vyraďovačke porazil Ivana Valenščáka z Erawan Gymu Banská Bystrica a keďže Adrián Špiner do finálového zápasu nenastúpil automaticky obsadil prvé miesto v tabuľke.

 


 

Kategórie Heavyweight do 120kg a Light-Heavyweight do 93kg boli zastúpené len jedným zápasníkom a tak sa po dohode trénerov rozhodli borci proti sebe nastúpiť aj napriek väčšiemu váhovému rozdielu. Nakoniec však váha nebola rozhodujúcim faktorom a na víťazné miesto sa postavil Samujem Matej z Erawan Gymu, ktorý porazil o 16 kíl ťažšieho súpera Rastislava Kvočku zo Zvolena.


 

KSL bude pokračovať druhým kolom 1.12.2018, tento krát na východe Slovenska v Bardejove, kde budú mať možnosť zápasníci získať ďalšie cenné body!