Placeholder image alternative text.

Alvarez a Golovkin sa stretnú do tretice!

 

Hoci sú teraz ringy prázdne, v zákulisí sa už špekuluje nad ďalšími zápasmi. Všetci sa už nevedia dočkať, kedy skončí pandémia koronavírusu a boxeri sa vrátia späť do ringu. Dôkazom toho je aj podpísanie zmluvy medzi Canelom Alvarezom (53-1-2, 36 KO) a Gennadijom Golovkinom (40-1-1, 35 KO).

 

Vďaka dobre informovaným zdrojom a to hlavne ESPN, by sa mal Alvarez po tretí krát v kariére stretnúť s Kazachom Golovkinom. Toho však čaká ešte výzva – Kamil Szeremeta (21-0, 5 KO) a obhajoba opasku WBO v strednej váhe.

ESPN sa podarilo vytiahnuť zaujímavé informácie. Pôvodne bol totiž pre Golden Boy Boxing (de la Hoya) prioritou Callum Smith, ktorý sa javil ako jednoduchšia prekážka. Lenže chcel príliš veľa peňazí. A keď už zo svojich požiadaviek poľavil, tlačil šéf organizácie zase na to, aby sa zápas uskutočnil na Britských ostrovoch. Na to ale mexicko-americká strana pristúpiť nechcela.

A tak vstúpil do hry Saunders, ktorý bol ochotný obetovať niečo z výšky odmeny, za to, že sa bude môcť stretnúť s jedným z najlukratívnejších boxerov. Dohoda sa uzavrela nakoniec 10. marca, ale aktuálne dianie vo svete všetko zmenilo.

Nech už dopadne duel Alvarez - Saunders akokoľvek, trilógia sa uzavrie v strednej váhe, v ktorej majú obaja otvorený účet z predchádzajúcich dvoch stretnutí.