Placeholder image alternative text.

Alena Delič-Gondášová je späť! Z materskej rovno po cenný kov!

 

Slovenská zápasníčka Alena Delič-Gondašová je späť! Po ročnej pauze sa vracia na bojovú scénu a hneď s úlovkom cenného kovu! 

Detvianska zápasníčka, prezývaná aj „Kitty“ sa po dlhšej pauze vracia späť na bojisko. Minulý rok v auguste sa stala mamičkou syna Nina, ale ani tehotenstvo nespôsobilo, aby dala bojovým športom vo svojom živote červenú.

„Mala som úplne kľudne tehotenstvo a vďaka tomu som si ho mohla užiť na plno a popritom si aj zatrénovať, aby som nevypadla z toho tréningového procesu. Po pôrode tomu nebolo inak a malý Ninko bol a stále je veľmi dobré a kľudne bábätko. Teraz ma 8 a pol mesiaca a už sa z neho pomaly stáva malý čertík“, pochválila sa Alenka. (teraz jej určite závidia viaceré mamičky smiley

Neprešli ani dva mesiace od pôrodu a Alenka sa vrhla do intenzívnych tréningov. „Ninko je veľmi dobre dieťa a k tomu mam skvelú rodinu a hlavne rodičov, ktorí nám s malým veľmi pomáhajú a tak mi umožňujú trénovať na plno. Na doobedné tréningy Ninko chodieva so mnou kde si to užíva a počas večerných tréningov je s mojimi rodičmi“.

 

Na fotke: Alenka Delič-Gondášová a v pozadí jej syn Nino na tréningu. Vyrastie aj z drobca milovník bojových športov?


V gyme trávi spoločný čas celá rodina, keďže Alenkin manžel Róbret Delič je zároveň aj jej tréner vo svojom klube FFC DETVA. Práve on ju pripravoval po dlhšej pauze na prvý zápas. „S prípravou mi pomáhal môj manžel, takže mal pod dozorom úplne všetko a samozrejme chalani z gymu, ktorí boli jej súčasťou. Príprava pozostávala z troch častí a to silovo-kondičnej, technickej a sparring. Keďže som štartovala v profi kategórii, tak v technickej časti sme sa zamerali na leglocky, ktoré sú medzi elitou veľmi obľúbené".

Za svoje prvé bojové pole si zvolila tridsaťročná zápasníčka najprestížnejšiu maďarskú súťaž Nogi - ADCC HUNGARIAN OPEN, ktorá sa konala v sobotu 4. mája. „Turnaj sa konal v Budapešti, kde nám cesta trvala len dve a pol hodinky, takže po skončení celého turnaja som mohla byť rýchlo doma pri mojom drobcovi. Nahlásená som bola do profi kategórii do 60kg no namieste nám oznámili, že nás spojili s vyššou kategóriou profi do 70kg“. Alenka Delič-Gondášová len potvrdzuje, že keď človek chce, naozaj sa dá všetko, dokonca aj spojiť materskú dovolenku s aktívnou športovou kariérou.

Úvodný štart priniesol so sebou hneď ovocie v podobe bronzovej medaily. Bol to ozaj skvelý pocit stáť opäť na zápasisku a znova prežívať tu príjemnú nervozitu a vzrušenie zo zápasov a o to lepší pocit bol keď som aj napriek takej dlhej pauze dokázala hneď vybojovať medailu“, dodala nadšene.

Prvý zápas dopadol výborne a aká je ďalšia méta slovenskej zápasníčky?

„Určite ešte chcem pobehať pár turnajov, nazbierať tak skúsenosti a poriadne sa vyzápasiť no moja ďalšia méta je vrátiť sa do MMA, ktoré ako sledujem sa stáva čoraz viac populárnejšie aj medzi ženami,  čo ma teší. Aspoň sa budem mať s kým pobiť" (smiech).


Na záver by som sa veľmi chcela poďakovať všetkým čo stoja pri mne a podporujú ma ale hlavne môjmu manželovi a celej rodinke, vďaka nim môžem robiť to, čo mám rada a venovať sa tomu na plno.
A samozrejme ďakujem portálu MMA24 za rozhovor smiley