Placeholder image alternative text.

A rasistov bolela ... hlava! Jack Johnson - prvý čierny šampión ťažkej váhy!

Veľkí bojovníci v boxe, černošskí bojovníci nemali vždy rovnaké šance. V časoch rasovej segregácie boli diskriminovaní. Priekopníkom boja za rovnosť bol Jack Johnson - prvý svetový šampión - černoch boxe! Nevzdal sa napriek tomu, že bol diskriminovaný a znervózňoval milión rasistov po celom svete svojimi víťazstvami a luxusným životným štýlom.

Jack Johnson - potenciál pre majstra sveta

Legendárny boxer sa narodil v Galvestone (Texas) v roku 1878. Už na začiatku 20. storočia bol Johnson mladým, skvelým talentovaným zápasníkom s rastúcou pozíciou na profesionálnych priečkach. "Galvestonský obor" chcel bojovať o opasok s ťažkou hmotnosťou. Vtedy bol šampiónom Jim F. Jeffries. Odmietol bojovať. Podľa všeobecných rasistických princípov bieli boxeri nemohli bojovať proti čiernym súperom. 

 

Využite príležitosť a dosiahnite svoj cieľ!

Johnson bol talentovaný a statočný. Robil svoju prácu a nakoniec dostal šancu. V decembri 1908 čelil Tommymu Burnsovi. Biely šampión súhlasil so zápasom, ale pre veľké prachy - 30 tisíc. dolárov. Zápas v Sydneu trval až do 14. kola, keď polícia zasiahla. Napriek prerušeniu zápasu bol Jackson považovaný za pána.

 

Jack Johnson je charakter - legenda. Prvý čierny majster sveta sa stal ikonou boja za ľudské práva. V roku 1970 James Earl Johnes vytvoril film o živote tohto boovníka. V roku 2004 bol sfilomvaný dokument "Nezabudnuteľní černosi", ktorý znázorňuje vzostupy a pády Jack Johnsna. Sylvester Stallone tiež plánuje natočiť film o bojovníkovi. Ako pripustil, Apollo Creed bol inšpirovaný po Johnsonovi.