Placeholder image alternative text.

KSL: VOJNA VÝCHODU DOPADLA NEČAKANE!

 

V sobotu 5. októbra sa v mestskej športovej hale v Bardejove konalo 2. kolo amatérskej MMA ligy KSL a Slovenská národná liga pretláčania rukou. Športová akcia si našla na východe už svoje stále miesto.

Za stolom aj v ringu sa predviedli prevažne kluby z Východného Slovenska a bolo sa naozaj na čo pozerať. Na východ pricestovalo o niečo menej zápasníkov, ako na prvé kolo v Liptovskom Mikuláši. Zápasníci však predviedli v ringu oveľa dramatickejšie zápasy. Od prvého úderu gongu končili zápasy rad radom predčasne a naozaj len výnimočné mohli diváci vidieť ukončenie na body, či nebodaj extra kolo.

V kategórií do 66kg si prvé miesto vybojoval Matúš Mydlo z Bojovníka Strážske, ktorý len nedávno oslávil svoje 18 narodeniny a už si hravo poradil aj so staršími a skúsenejšími súpermi. Vo finále porazil Samuela Hlatkého z MMA top Team Košice. Na treťom mieste skončil Dávid Sinička z MMA Team Slovakia Michalovce.

Aj hmotnostná kategória do 77kg priniesla veľa TKO. Od prvého vyraďovacieho zápasu výrazne medzi svojimi súpermi dominoval Samuel Zelík z MMA Top Team Košice, ktorý si nakoniec aj vybojoval zlatú priečku a na konto si pripásal 10 bodov. Druhé miesto obsadil Tomáš Hegyeshi, stálica KSL. Na bronzovej priečke skončil Jakub Tomka, ktorého kolegiálne pustil do boja o tretie miesto Adrián Kolibár, keďže sa mali obaja zápasníci z jedného klubu stretnúť v zápase.

Finálový zápas v kategórií do 84kg sa odohral medzi Jozefom Majdom zo Still Storm Bardejov a Erikom Munkom z MMA Top Team Košice. Chlapci si od prvej sekundy v ringu nič nedarovali. Dobre mierená rana Munku ukončila Majdu a na miesto musela byť privolaná rýchla zdravotná pomoc.

Aj v kategórií do 93kg to tvrdými ranami len tak sypalo. Už vo vyraďovacom zápase ukončil Michal Gálik z Paga Gym Miroslava Sajka z MMA Top Team Košice v prvom kole. Nepríjemné zranenie ramena malo dohru v nemocnici. V ringu sme mohli vidieť peknú odvetu z prvého kola Sajko vs. Drapáč, no pre zranenie k tomuto duelu nedošlo. Dominik Drapáč skončil na treťom mieste po prehre s Alexandrom Aboši z MMA Psycho Team Košice, ktorý ho po 49 sekundách ukončil gilotínou. Vo finále sa stretli Aboši a Gálik, ani tento zápas však netrval dlho. Gálik ukončil Košičana v prvom kole, ten ostal v bolestiach ležať na zemi a v zápase nemohol pokračovať.

 

 

Záverečné kolo KSL sa bude konať v januári v Námestove. Tam budú mať zápasníci šancu pozbierať posledné cenné body pred súbojom o titulový opasok ligy. „

„Turnaj v Bardejove priniesol množstvo krásnych zápasov a veľmi pekne vidno ako jednotlivci a kluby napredujú ,teším sa na rozhodujúce tretie kolo v Námestove, kde spoznáme finálové dvojice ročníka 2019/2020“, povedal hlavný organizátor Peter Kasan.