Placeholder image alternative text.

Tréner Mameda Khalidova o jeho návrate do KSW

 

Živá legenda poľského MMA a bývalý šampión KSW - Mamed Khalidov (34-6-2) najprv ohlásil koniec kariéry z dôvodu psychických problémov a potom ohlásil, že nad svojimi démonmi zvíťazil a je pripravený vrátiť sa do klietky vo svojej najlepšej forme

Na tému návratu do klietky KSW sa vyjadril tréner Mameda Khalidova – Szymon Bońkowski, ktorý v rozhovore pre polsatsport.pl  potvrdil, že u jeho zverenca znova vidno radosť z tréningov.

„Môžem povedať, že je zaangažovaný a vidím u neho radosť z tréningov. Vidím v ňom tú iskru. Čo sa deje v ľudskej psychike, nikto nevie, ani osoba, ktorá má takéto problémy. Je to ťažké posúdiť. Podľa môjho názoru sa vrátil v dobrej forem. Robí to hlavne pre seba.

Ide tu o zábavu a hru, ale samozrejme je to veľmi ťažké. Trénuje so skupinou „profi“. V prvom rade pomáha ostatným konkurentom, pretože u nás je vždy niekto, kto sa pripravuje na zápas po celý rok. Podobne, keď sa jeho kariéra viac hojdala hore a dole, objavil sa v hale, aby pomohol svojim kolegom. Takto tento tím funguje. Aj keď je tento šport individuálny, vieme, že potrebná je celá skupina, aby sa zápasník dobre pripravil."

Mamed Khalidov mal svoj posledný zápas v decembri 2018, keď na KSW 46 prehral na body odvetný súboj s Tomaszom Narkunom.