Placeholder image alternative text.

MAJITELIA FITNESS CENTIER POZOR NA TOHTO PODVODNÍKA!

 

Muž, ktorý tvrdí, že predáva fitness stroje americkej kvality, v skutočnosti dováža lacné napodobeniny z Číny. Vo väčšine  prípadoch dokonca po zaplatení objednávky tovar vôbec nedodá!

Na prípad nás upozornil majiteľ fitness centra z Oravy, kde sa nachádza sídlo Slovenskej asociácie pretláčania rukou. Ešte v auguste 2018 si objednal od firmy 4 Gym stroje značky hammer strenght, ktoré mali byť dodané podľa zmluvy do troch mesiacoch. Keď stroje neboli dodané na čas,  komunikoval s predajcom Ondrejom Fialom, ktorý tvrdil, že stroje sú už na ceste z Ameriky, prevážané v kontajneroch a je nutné počkať ešte ďalších 30 dní.  V skutočnosti majiteľ Cross Gymu 365 dodnes nevidel stroje a bohužiaľ ani financie, ktoré za stroje zaplatil. Následne si stroje objednal zo slovenskej firmy z Komárna, kde sa zdôveril, že bol oklamaný a okradnutý a urgentne potrebuje stroje do svojho fitness centra, ktoré slúži na prípravu majstrov Slovenska, Európy i sveta v pretláčaní rukou. Na to sa ho predajca opýtal, či nejde náhodou o pána Fialu z Prahy.... a tým sa spustila lavína, pri ktorej vyšlo najavo, že český podnikateľ takto okradol o nemalé sumy desiatky ľudí z Čiech aj zo Slovenska.

Prvý prípad je známy už roku 2017, kedy mal skúsenosť s týmto podvodným predajcom Martin Gajňák, majiteľ 365 Gymu v Trnave. Pán Gajňák si práve v tom čase zariaďoval svoje fitness centrum. Po zadaní objednávky podľa dohody zaplatil za vybavenie zálohu, s tým, že objednávka dorazí maximálne do dvoch mesiacov. Po dvoch mesiacoch prišlo neustále odkladanie a stroje nakoniec dorazili až po trištvrte roku. P. Fiala dorazil s kamiónom k fitness centru, začali vybaľovať stroje, ktoré boli rozmontované a už na prvý pohľad bolo zrejme, že nejde o americkú kvalitu, ako tvrdil predajca, ale že ide o lacnú čínsku napodobeninu. Keďže majiteľ 365 Gymu bol rád, že po dlhej dobe vôbec dorazili nejaké stroje, ktoré boli dôvodom neotvorenia fitness centra, zobral nakoniec päť iných strojov, ktoré mal predajca v kamióne. Ostatné odmietol prevziať, keďže nešlo o dohodnuté stroje podľa zadanej objednávky, s tým, aby mu predajca Ondrej Fiala vrátil peniaze. Následne na to p. Fiala z miesta utiekol, absolútne nekomunikoval s poškodeným a odmietal vrátiť peniaze za stroje vo výške 25 000 eur.

Nakoniec sa poškodený rozhodol vycestovať do Prahy a nájsť p. Fialu. Ten mu na stretnutí tvrdil, že sumu, ktorú mu dlží mu momentálne nemá z čoho vyplatiť. Údajne stroje, ktoré mu Gajňák vrátil musí najprv predať a potom mu požadovanú sumu vráti. Odvtedy uplynul viac ako rok.

Martin Gajňák nakoniec navštívil jeho fitness centrum Fiala´s GYM,  ktoré sa nachádza na adrese  Zdislavická 583, OC Jasná, Praha 4. Po príchode ostal nemilo zarazený, keďže vo fitness centre sa nachádzali fitness stroje, ktoré mal údajne Fiala predať a vrátiť poškodenému peniaze. V skutočnosti si s nimi vak zariadil svoje vlastné fitness centrum.  Na webovej stránke Fialas Gym má dokonca uverejnené certifikáty ako tréner kulturistiky. V uvedenom fitness centre figuruje dokonca aj jeho žena Dagmar Fialová, ktorá sa prezentuje ako fitness trénerka s 18 ročnou praxou...

 

Obr.: Manželka Ondreja Fialu, figurujúca vo Fiala´s Gym ako trénerka

 

Obr.: Certifikát Ondreja Fialu