Placeholder image alternative text.

Jon Jones o možnom zápase s Anthonym Joshuom: Dajte mi trénerov boxu a dva roky...

 

Bývalý majster poloťažkej váhy UFC a jeden z uznávaných zápasníkov MMA Jon Jones (22-1, 1 N/C) sa nebráni potencionálnemu súboju v boxe so šampiónom ťažkej váhy Anthonym Joshuom

Vo svete bojových športov sa v poslednej dobe častejšie a hlasnejšie hovorí o potenciálných zápasoch medzi boxermi a MMA zápasníkmi. Svet videl takýto súboj raz, keď v roku 2017 Floyd Mayweather Junior čelil Conorovi McGregorovi. Teraz je ešte zvučnejší potenciálny zápas Mayweathera s posledným premožiteľom Íra - Khabibom Nurmagomedov.

Ale to nie je všetko. Existujú aj nápady na iné súboje. Jedným z nich je potenciálny zápas medzi Jon Jones a Anthony Joshua. Zaujímavé je, že "Bones" si myslí, že keby sa zameral len na boxerský tréning, určite by neprehral. 

"Keď som začal crobiť  MMA, ocitol som sa v UFC len deväť mesiacov po svojom prvom profesionálnom zápase. Som si vedomý toho, že mám predpoklady pre tento šport. Dosť si verím.

Verím, že keď si zaobstarám správných ľudí, možno štyroch boxerských trénerov, pôjdem na vysokú úroveň. Nájdite školiteľov, dovoľte im, aby sem prišli, dajte mi dva roky možnosť trénovať iba box a som schopný súťažiť s najlepšími na svete.

Zápas s Anthony Joshua? Viem, že bude mať veľkú výhodu. Strávil veľa času na tréningu a je to jeho vášeň, ale ak by mi dal nejaký čas ... "