Placeholder image alternative text.

Dana White: Postavím box na nohy!

 

Prezident UFC Dana White sa opäť vyjadril na adresu profesionálneho boxu pre portál MM Fighting. Stále si stoji za svojim a chce expandovať aj do pästiarskeho športu.

O novej organizácií Zuffa Boxing sa hovorilo už dlho.  Posledné mesiace však bolo ticho a tak sa Dana White opäť pripomenul. A to dosť rázne.

„ Podľa mňa box nefunguje tak, ako by mohol fungovať. Spolieha sa len na pár veľkých mien, ostatné sú dosť v úzadí a ľudí nezaujímajú. Bolo to tak vždy, v 80., 90. rokoch aj na prelome tisícročia. A toto je podľa mňa zle, nie je to funkčný model“,

povedal pre MMA Fighting prezident UFC.

„Pozrite sa na nás – UFC, čo sa nám podarilo vybudovať za posledných 20 rokov. Momentálne robíme 42 podujatí ročne. Naše gala večery sú vypredané a lámu rekordy z predaja vstupeniek. Tento rok by sme chceli urobiť rekord“.

„Robíme tieto akcie aj bez veľkých mien ako Maywather, či Pacquaio. Naše gala vysielajú medzinárodné TV stanice ako ESPN. Myslím, že niečo podobné môžeme vybudovať aj v boxe. Urobiť z neho skutočný biznis, v ktorom si všetci prídu na svoje“, dodal.

Hlavným rozdielom medzi MMA a profi boxom je účasť federácií o ktorých opasky a bojuje – a to sú hlavne WBC, WBA, IBF a WBO. Ťažko povedať, ako by chcel tento mechanizmus Dana White zmeniť. Alebo si vytvorí niečo nové s vlastnými pravidlami a opaskami?

Nechajme sa prekvapiť...