Placeholder image alternative text.

Bývalý tréner Tysona zaútočil na Wildera: Keby ho Mike trafil, tak by ho zabil!

 

V poslednom čase sa hovorí o tom, či by Mike Tyson bol úspešní aj v dnešných časoch boxu. Podľa bývalého trénera pästiara by porazil kohokoľvek, sknokautoval by aj Wildera.  

O tom, že Tyson bol naozaj veľkým boxerom, vie azda každá osoba, ktorá sa aspoň trošku zaujíma o box. Okrem skvelej dynamiky mal aj poriadnu silu úderu, o čom sa presvedčilo veľa jeho súperov. 

Nakoniec 53-ročný boxer vybudoval zo seba legendu a mnohí sa zamýšľajú, či by aj dnes bol šampiónom sveta. Podľa niektorých by sa nič nezmenilo a opäť by si založil titulové opasky na svoje boky.

Jedna z takých osôb je Jeff Fenech, ktorý v minulosti sprevádzal boxera. Tréner šiel ešte o krok ďalej, naznačujúc, že ​​aj v jeho veku by Američan predstavoval hrozbu pre dnešných boxerov. Výnimkou je iba Tyson Fury, pretože Fenech ho považuje za najlepšieho boxera v ťažkej váhe.  

"Box je stále rovnaký šport ako predtým, nič sa nezmenilo. Zaručujem vám, že keby Mike trénoval tvrdšie šesť týždňov, Wildera by za minútu poazil. Nakoniec ho zastavil Tyson Fury, ktorý je skvelý boxer, ale nie ten, kto udiera. Takže ak Mike zasiahne čistý úder, pravdepodobne Wildera zabije. Dokonca aj dnes, v päťdesiatych rokoch, by mohol Mike väčšinu z boxerov vyradiť. Áno, Fury je na inej úrovni, ale Tyson stále by mohol vyhrať s ostatnými ako je aj Wilder".

povedal tréner.