Placeholder image alternative text.

BOX: MATTHYSSE A PACQUIAO O TITUL WBA

Argentinec Lucas Matthysse má pred sebou prvú obhajobu svetového opasku WBA vo welterovej váhe. Do cesty sa mu postaví legendárný Manny Pacquiao. Zápas sa bude konaťv Malajzii!

Argentinská jednotka a svetová jedenástka “La Maquina” Lucas MATTHYSSE (39-4-0, 36 KO) a filipínská jednotka a svetová trojka “PacMan” Manny PACQUIAO (59-7-2, 38 KO) sa stretnu v  dvanásťkolovom súboji o opasok WBA!

Matthysse získal svetová opasok WBA len v poslednom zápase, keď minulý rok 27. januára dokázal v ôsmom kole zostreliť do tej doby neporazeného Thajčana Tewa Kirama (38-1-0, 28 KO).

 

Teraz má pred sebou prvú obhajobu a jeho súperom bude legendárný 39 ročný Filipínec Manny Pacquiao. PacMan už pôvodne premýšľal o konci kariéri potom, čo prohral pred rokom v Austrálii s  Jeffem Hornem.Lenže nakoniec si to rozmyslel a verí, že dokáže opäť získať opasok pre Majstre sveta.

“Toto je boj, ktorý vždy chcel a bol mojím snom Príležitosť bojovať s budúcím členom medzinárodnej boxerskej siene slávy ma donutilo makať tvrdšie ako nikdy. Viem, že to nebude ľahké, ale urobím všetko preto, aby som opasok obhájil”. Povedal argentinský boxer