Placeholder image alternative text.

BOX: Bude zápas Ruiz – Joshua II? Mexičan žiada viac peňazí

 

Zdalo sa, že nič nestojí v ceste aby fanúšikovia boxu mohli v decembri uvidieť zápas medzi Andym Ruizom juniorom a Anthonym Joshuom. Teraz však vyšlo na povrch, že Mexičan žiada od organizátorov vyššiu odmenu, čo toto stretnutie trochu komplikuje.

 

Pripomíname, že príbeh medzi dvoma boxermi vyvrcholil 1. júna tohto roku. V tom čase Ruiz v siedmom kole nečakane odstavil Joshuu a senzačne si odobral opasky federácie WBO, IBF, WBA a IBO.

Po zápase sa objavili hneď špekulácie o revanši. Tréner Ruiza potvrdil, že zmluva zahŕňa aj možnosť odvety. Všetko nasvedčovalo tomu, že ešte tento rok svet boxu znova uvidí túto dvojicu medzi lanami, ale objavilo sa pár nezrovnalostí, ktoré môžu tento duel znemožniť.

Hlavným aspektom je cena Mexičana. Aktuálny šampión ťažkej váhy má zmluvu na 9 miliónov dolárov v čisto, čo sa mu zdá dosť nízka suma. Pre porovnanie, hovorí sa že Joshua by za tento zápas mal zhrabnúť až 40 miliónov dolárov. Podobnej sume sa mal domáhať aj Ruiz.

Kontroverzné je tiež miesto zápasu. Pôvodne je naplánované, že 7. decembra sa Ruiz a Joshua stretnú v Saduskej Arábii. Hoci je miesto ďaleko od krajín oboch boxerov,  tréner Ruiz túto ponuku akceptuje, pretože podľa jeho názoru tak to robia skutoční šampióni.

Zatiaľ však šampión štyroch federácií zmluvu ešte nepodpísal. V súčasnosti teda nie je potvrdené, či sa tento boxerský revanš odohrá tento rok.